Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudósok legnagyobb...

Mi a tudósok legnagyobb dilemmája manapság?

Figyelt kérdés
ami most dilemma, s nem már 10-200 éve, hanem ami igazán most nagy kérdés
2013. dec. 29. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az hogy "tudósok" egy elég tág fogalom. A fizikától a történelmen át a nyelvészetig minden tudomány.
2013. dec. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hozzátenném, hogy ezen felül egy tudományág is eléggé összetett ahhoz, hogy sok komoly - félig feltárt - probléma adódjon, a fontosság pedig időről időre, és helytől szemlélettől függően is erősen változik.

Ezért aztán felvethető, hogy azt a "legnagyobb dilemmát" hányan és miért fogadják el legnagyobbnak, vagy éppen hányan mást.

2013. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

No meg, ha már itt tartunk lehetne vitatkozni azon is, hogy mi tudomány és mi nem. Én mondjuk a történelmet nem tartom annak. Egy nagyon jó és hasznos dolog, de nem tudomány. A nyelvésztett meg inkább hagyjuk. Most nem kell leköpködni, ez az én véleményem, van egy eljárási metódusom, ami ezt leköveti, én azt hívom tudománynak, a többit meg áltudománynak. Persze attól függetlenül, hogy valami áltudomány még lehet hasznos, ilyen a történelem is.


Fizikában jelenleg az egyik legnagyobb probléma, hogy a gravitációs kölcsönhatást nem tudjuk belefoglalni a másik három kölcsönhatásba, mivel ugye azokat már sikerült összevonnunk. A megoldónak legalább 1 Nobel-díj kerül a birtokába.

2013. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

leginkabb a termeszettudomanyokra gondoltam.


a gravitacio?


nem inkabb a kvantumhatarozatlansag? a megfigyeles pillanataignem letezo reszecskek?

2013. dec. 30. 04:37
 5/6 anonim válasza:
a perdület
2014. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát fekete lyukat se látott még senki, úgy közelről. Fénynek nincs abszolút tömege. Elvileg javarészt antianyag az univerzum. Most Hubble szerint annyira tágulunk, hogy x idő múlva sötét lesz az ég. Vortex matematika. Perpetuomobile, az a kocsi, ami pár liter vízzel és egy aksival 60km-et ment (libri - természettudományok, ott olvastam). mondjam még? Jó lehet, van olyan, amire van képlet, vagy magyarázat, de azért nem hiszem, hogy bárki feltenné az életét a tutira.


Ha tudsz angolul, ami nagyon inspiratív... youtube -> michio kaku, no meg Einstein dolgai, kvantummechanikai összefonódás

2014. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!