Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért megnyugtató azt hinni...

Miért megnyugtató azt hinni egyeseknek, hogy csak anyag létezik?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 21:55
1 2
 11/20 Makoscsiga ***** válasza:

"A te kérdésed éppen annyira adekvát mint az enyém. "

Az ezotéria topicban lehet. De a kérdésed egyelőre a tudományok között van.

2013. dec. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nincs is olyan ember, akit te leírtál. Értelmetlen ez a kérdés.

De tegyük fel, hogy van ilyen ember. Gondolom számára leegyszerűsíti a dolgokat. Az létezik, amit lát, vagyis az anyag, semmi más. Végül is eltudom képzelni, hogy létezik a Földön olyan ember, akit ez megnyugtat. Azért, mert úgy érezheti, nem kell törődnie túl sok dologgal.

De azért is nehéz ezt elképzelni, mert réges-régen is hittek pl. szellemekben, már ha azt nem vesszük anyagnak, meg istenekben, meg természetfelettiben, lélekben...

2013. dec. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Nincs is olyan ember, akit te leírtál. Értelmetlen ez a kérdés."


Hogyhogy nincs olyan ember?

Nagyon sok ilyen ember van.

Úgy hívják őket, materialisták.

2013. dec. 30. 09:38
 14/20 A kérdező kommentje:

"A te kérdésed éppen annyira adekvát mint az enyém. "

Az ezotéria topicban lehet. De a kérdésed egyelőre a tudományok között van.


A kérdésemben semmi olyan nincs, ami miatt az ezoterika kategóriájába kellene sorolni.

Nem rezgésről, energiáról, harmadik szemről vagy asztráltestről kérdeztem, bár biztos sokan örültek volna, mert az több okot szolgáltatott volna nekik a lenézésre.

2013. dec. 30. 09:40
 15/20 szpeti1991 ***** válasza:

Akkor mégis mi a kérdésed? Továbbra sem világos.

Bár én hiszek felsőbb erőben, de van, aki csak a tudományosan bizonyítható és bizonyított dolgokat fogadja el. Mindazt, ami a tudomány eszközeivel vizsgálható, elemezhető, előrejelezhető.

Bár ez sem mind anyag, ahogy már többen kifejtették, szerintem tisztán materialista emberek már nincsenek is. Mert mindenki tudja a fényről, hogy mi...

Mi a célod a kérdéssel?

2013. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te Himalája méretű tévedésben vagy. A materialisták nem hiszik, hogy csak anyag létezik (bár, megint kérdés: akkor a te felfogásod szerint mi az anyag?). A materialisták azzal foglalkoznak, ami mérhető, kimutatható, ellenőrizhető.


Hinni az ezoteristák szoktak - tudod, hinni olyanban kell, ami nem mérhető, nem kimutatható, és semmilyen módon nem vizsgálható. Ezért kell HIT hozzá. Az, hogy te mindenféle, bebizonyíthatatlan nem-anyag (és nem foton és nem energia, és nem neutrínó meg kvark meg kismillió egyéb elemi részecske) valamiben akarsz hinni, az a te dolgod. Bár őszintén, én azt sem tudom elképzelni, miért megnyugtató neked azt hinni, hogy van valami olyan, ami semmilyen kölcsönhatásba nem kerül a világunkkal, ergo a te életedre sincsen semmilyen hatással.


De ez egyéni szemlélet, ügyebár :D

2013. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


"Úgy érted, a tudományvallás hívői vannak itt?"


Ezen akkorát néztem mint egy....nem.Akkora tárgyat nem is tudok mondani.


Elárulnád hogy például hogy lehet a bután molekulában hinni?Vagy a transzverzális hullámokban?(ezek nem olyan ezó hullámok,ezek például vannak a földköpenyben is,tudod őket mérni is)

Hogy tudok egy létező dologban hinni?


"Hogyhogy nincs olyan ember?

Nagyon sok ilyen ember van.

Úgy hívják őket, materialisták."


Nem azért nem fogadjuk el az anyagon túli (?) dolgokat mert direkt figyelmen kívül hagyjuk őket,hanem mert soha nem volt semmi rájuk utaló jel.


Mint mikor sétálsz az utcán és a nap már elég alacsonyan van ahhoz hogy hosszú árnyékot vessen az épületeknek.Ha egy munkás a tetőn mászkál,annak látod az árnyékát.Ezzel bizonyítottad hogy ott van egy valaki.

De ti ezósok az anyagon túli (?) dolgaitokkal azt állítjátok van olyan munkás aki nem vet árnyékot,sehogy se tudjuk látni,de ő akkor is ott van.

Tinálatok egyedül az a különbség hogy idősebb hülyeségekben hisztek.


A materialisták amolyan felcseperedéshez hasonlóan,kinőtték ezt a "valaki van ott" hülyeséget.Rájöttünk hogy ami nincs az nincs.Ennyi.

2013. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De egyébként is írták már korábban, hogy a fény, elektromágneses hullámok létező dolgok. Szóval azt nem el hinni, hogy léteznek, több mint butaság. Ez a kérdés akkor is rossz kérdés. /Vagy csak én nem tudom felfogni, hogy mi az értelme. Mert ugye ez sem zárható ki 100%-osan./
2013. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó:


A kérdező itt anyag alatt (ami valóban rossz megfogalmazás) ért minden mérhető,tudományosan bizonyított dolgot.


A kérdés valahogy inkább úgy nézne i helyesen hogy "miért megnyugtató azt hinni egyeseknek ,hogy csak a valósággal interakcióba lépő dolgok léteznek?"


Ennek ellenére a kérdés még mindig csak egy segélykiáltás az ezotéria részéről,amiben a következőt kiáltja:"FIGYELJETEK RÁM!"

2013. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a valósággal bármiféle lépő dolgok, vagy azt sejtő hipotézisek között igazságot lehet lehet, ki lehet alakítani egy közös nevezőt.


Míg a hitnél, vagyis a megismerhetetlen létezésébe való bizonyossággal nem lehet ilyesmit tenni. Nem tisztázhatók semmilyen módon az állítások, mert nem tudunk az állítások tárgyáról az égvilágon semmit, így minden állítás egyformán igaz, vagy épp hamis. Ezért ezen konfliktusok rendezésére sosem a megbeszélés, hanem különböző nyomásgyakorlások sorozatának eredője volt a mérvadó.


Meg persze a valósággal kapcsolatban nem lépő dolgokat a lehető legegyszerűbb nem létezőnek tekinteni és a szó szoros értelmében garantáltan igazunk is van.

2013. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!