Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki szemüveges, akkor...

Ha valaki szemüveges, akkor szemüveggel vagy nélküle könyebb meglátnia a sztereogramokban amit kell?

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
én szemüvegben nem látom, szemüveg nélkül tizedmásodpercen belül, ha a max 5 cm-es olvasótávolságomon belül van a kép - vagyis túl nagy képeket felesleges nézzek, mert ha túl messze van, akkor csak egy színes pacát látok - rövidlátó vagyok és -4,5/-7,5D
2013. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bár most az még eszembe jutott, hogy kontaktlencsében még nem próbáltam :D
2013. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagy a difi a 2 lencse között, akkor vele egyszerűbb, ha nagyjából azonos a dioptria, akkor inkább nélküle. A térbeli látás kulcsa az agyba jutó két kép közeli azonossága. Ha az egyik szemed homályosabban lát, mint a másik, akkor elveszik a 3D - ezt ebben az esetben kompenzálja a szemüveg. Ha azonosan rosszul látsz mindkét szemeddel, akkor a szemüveg csak zavaró tényező lehet, könnyebb nélküle meglátni - bár így ugyebár homályos lesz.

Azt tanácsolom, hogyha különböző dioptriás a két lencséd, akkor mindenképp szemüveggel nézd, ha azonosak, akkor tanuld meg először szemüveg nélkül látni homályosan, majd utána szemüveggel élesen!

2013. dec. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!