Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Budapesten hol tudnék nátrium-...

Budapesten hol tudnék nátrium-hidroxidot venni? Karácsonyra egy szép szappant szeretnék csinálni, de kell hozzá ez az anyag is.

Figyelt kérdés
Ha tudtok egy boltot légyszi a címét is írjátok le, köszi.
2009. nov. 28. 13:17
 1/3 Silber ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy lehet-e venni NaOH-t engedély nélkül. Viszont azt igen, hogy kb. 100 évvel ezelőtt felfüggesztették az árusítását, mivel rengetegen követtel el vele öngyilkosságot. Én úgy hiszem, engedélyköteles, mivel igen erős lúg.
2009. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A normál hypóban kb 0,5-2% NaOH van.

Monnyuk a sima konyhasó vizes oldatában is kellene elvileg lennie. De ezekből nem nagyon kinyerhető...


De ha nekem kellene, akkor inkább az iskolai kémia szertárból kérnék. Egy kedvesebb kémiatanár biztosan ad, ha elmondod mire kell.

2009. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz valami hasznosat: [link]


A félreinformálások elkerülése végett: a konyhasó vizes oldatában semmilyen körülmények között sem jöhet létre nátrium-hidroxid! Az igen komoly problémákat okozna, a fenntebb kifejtett toxicitása illetve maró hatása miatt.

2009. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!