Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami, lehetőleg friss,...

Van valami, lehetőleg friss, tudományos összefoglaló cikk arról, hogy milyen elméletek és elvek vannak arra vonatkozóan, hogy mire törekszik egy individuális neuron az idegrendszerben?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
arra törekszik hogy új szinapszisokat keressen meg a régieket megerősítse, ha elég sok impulzus éri onnan, de ez régi megfigyelés
2014. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, de nem a kérdésre válaszoltál

információelméleti szempontból egy csomó elmélet van

és te különben sem mondtad meg pontosan hogy mire törekszik, mert a szinapszisokból találhat magának elég sokat, de az az érdekes, hogy mi alapján válogat és mi alapján erősít, ha ezt nem mondod meg, akkor lényegében nem mondtál semmit

2014. jan. 2. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"a régieket megerősítse, ha elég sok impulzus éri onnan"


Az alapján erősít, hogy kap-e impulzusokat (elektromos impulzusokat) vagy nem. Sajnálom, elsősorban programozó vagyok nem biológus, de ezt tudom, hogy ez nem csak elmélet, hanem erre történtek megfigyelések is.


A neuronok csak sejtek, nem törekszenek igazán semmire, csak élnek, nőnek, stb. Persze egy csomó kémiai anyag befolyásolja a növekedést/elhalást.

2014. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaés mégegy: a válogatás. Nem válogat. Csak nő, elindulnak a kis nyúlványai, és amelyik neuronra rátalál, ahhoz joinol. Persze van sok különböző fajtájú neuron, van aminek sokkal hosszabbra nőnek a nyúlványai, ez a struktúra gondolom a genetika alapján van kódolva. De aztán az impulzusok rendszere határozza meg, hogy mely szinapszisok erősödnek meg igazán.
2014. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Makoscsiga ***** válasza:
Na mi van? Meguntad a fehérjehálózatokat? :D
2014. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

cikket kérdeztem, nem programozói ötleteket


ettől függetlenül nem úgy van, a helyzet az, hogy nem csak úgy elindul akármerre, különféle idegsejtek és különféle agyterületek nagyon különböző struktúrávalés jól meghatározott mintázatokkal rendelkeznek, sok kitüntetett iránnyal és réteggel, stb. És az sem igaz, hogy minél több inger éri annál jobban erősít, van egy optimum, a túl kevés és a túl sok sem jó, így ez a kijelentés megintcsak semmitmondó, csak akkor érdekes, ha tudjuk az optimális rátát


a neuronok is sejtek, amik törekszenek valamire, de ha csak fizikai rendszernek tekintjük őket, akkor is például a szabadenergia csökkentésére, ez egy jól ismert elmélet, de mivel speciális sejtek, néha többet is lehet mondani, illetve át lehet fogalmazni, sokféle elmélet van, információelméleti szempontból, például az információ tömörítésére örekedhet, de kölcsönös információ fogalmával is szoktak fogalmazni


engem egy összefoglaló cikk érdekelne ezekről az elméletekről, biztos van ilyen, mert az agykutatás most nagyon menő, és ez egy alapkérdés, de nem találtam megfelelő cikket, gondoltam hátha valaki tud

2014. jan. 2. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:

pedig hidd el hogy csak elindul valamerre. :) a különböző struktúrákért, meg a különböző neuronokért pedig a genetika a felelős.


cikket nem is fogsz találni ami ilyen általánosságban ír ezekről (főleg újat nem), csak könyvet maximum.

2014. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!