Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember az egy agy által...

Az ember az egy agy által irányított csontváz, hús bevonattal?

Figyelt kérdés
Valahol ezt a mondatot olvastam, lehet nem pontos.

2014. jan. 7. 21:21
 1/7 Grielean ***** válasza:

Így is meg lehet közelíteni a dolgot.

Csak gondolj bele, minden, amit teszel, mondasz, gondolsz, érzel, az agyadban játszódik le, minden ott képeződik le, minden ingert az dolgoz fel, a tested legapróbb rezdüléseit is az agyad irányítja. Azaz ha úgy vesszük, az ember maga, a saját személyiségével és jellemével nem más, mint a saját agya, a teste minden más része gyakorlatilag csak az agy kiszolgálásáért létezik.

2014. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én múltkor pont ezen agyaltam.

Elvileg izom, csont azért van, h tudjunk mozogni.

A belek, gyomor stb csak a tápanyag miatt van.

Tüdő a levegő miatt stb.

Érzékszervek detto.

De mi van akkor ha az agyat kivesszük a testből?

Gépen kapja az ellátást.

Elvileg az ember él tovább tudattal?

Csak épp nem lát, nem hall, de van.

2014. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, ilyenkor egy biomassza van "életben tartva", működtetve gépek által, mindennemű tudat nélkül. Az agy az, amely felelős az általunk tudatként absztrahált jelenség létezéséért.
2014. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az agy a csontokat nem tudja közvetlenül irányítani, így szerintem az alábbi helyesebb lesz:

„Az ember egy agy által irányított hústömeg egy csontvázon.”

2014. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig biciklin ül, akkor élő szövet a fémvázon.
2014. jan. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed az agyat, akkor gyakorlatilag az embert veszed ki: magyarán "agyátültetés" helyett pl. azt kellene mondani, hogy "testátültetés".

Vanak még irányító központok az emberben, de jelentéktelenek a személyiség szempontjából.

Olyan, mintha átülnél egy másik kocsiba: egyértelmű, hogy te ültél át és nem a kocsi kapott egy másik embert.

2014. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen.

Na jó, kukacoskodok: nem mindent irányít az agy, pölö ott vannak a gerincvelői reflexek, például a patellareflex: azt nem az agyad irányítja.

2014. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!