Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy egy kilométer hosszú,10...

Ha egy egy kilométer hosszú,100km/h órával haladó vonaton a kalauz a vonat elejétől a végéig átsétál, akkor az út neki egy óráig tart. És ha az állomásról nézzük?

Figyelt kérdés
Mert akkor 101 km/h-val sétál a kalauz. Ezt hogy lehet összehozni?
2014. jan. 8. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez most ilyen speciális relativitáselméletes kérdés?


És ha a vonat távolodik az állomástól, akkor a kalauz csak 99km/h-val haladt nem ? :D

2014. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érted, hogy értem. De olyasmi, igen. Legalábbis szerintem olyasmi.
2014. jan. 8. 00:53
 3/13 Wtonak válasza:

a kaller 1 km/h val setal akkor is a vonal 100al megy.

max 101el halad az allomashoz kepest. Persze csak akkor ha ha a vegetol megy az eleje fele, kiveve ha tolat :)

hogy szeretned osszehozni? fejtsd ki a kerdesedet pls

2014. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez a bajom, hogy az állomásról nézve 101km/h-val halad. És 1km/h-t tesz meg. Akkor ha az állomásról nézem?
2014. jan. 8. 01:00
 5/13 anonim válasza:

Az állomásról, elvileg 99..

Ha a végéből az elejébe menne és ezt az állomásról néznénk, akkor valóban 101 lenne, de mivel az elejétől a távolabbik eső részről jön vissza az állomás fele a kocsik vége fele, így csak 99 a sebessége.. ugye? :D

2014. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

Vagyis.:

Vonat eleje szemszögből a sebessége: 99.

Vonat eleje szemszögből, de a végéből indulva: 101

Állomásról, vonat elejéből indulva: 99.

Állomásról, vonat végéből indulva: 101.

2014. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Az előző két komment is én vok..

De a fő kérdés ugyan az.. úgyan úgy 1 óráig tart a dolog?:D merthogy az állomásról csak 99-el megy 1km/h órával az elejétől a végéig, de ha a vonat végéből megy az elejébe akkor 101-el..


PErsze azonos..:D tudom, merthogy a 100km/h az a null, tökmindegy, lényegtelen, mert ugyan úgy a vonaton van mind a két alkalomkor, az pedig hogy az állomásról nézzük, igaz valóban csak 99-eé megy, de a talaj amin 1-el megy a kalauz, ugyan az.. bár kicsit tényleg zavaró, hogy 99-el meg és nem 101-el, és így onnan mintha lassabb lenne, de az az 1 az nem a kalauztól vonodik le hanem csak a vonat sebességéből, abból a dologból ami távolodik tőle, nem pedig az azon lévő tárgy mozgási energiájából.

2014. jan. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem,mit írtok, rájöttem a problémára, hülyén írtam ki a kérdést. Állomásról nézve 99-el megy. Akkor ha az állomásról nézem, ugyanúgy 1 órát mérek?
2014. jan. 8. 01:34
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehát igazából a kalauzra gondolok, és az én szempontomból mindegy, hogy 101-el, vagy 99-el megy:D Értitek, na.

Mert az állomásról nézve 1km-t 99-el sokkal gyorsabban tesz meg. A vonaton ő 1 órát mér magának "sétaidőként" Én mennyi mérek, ha nézem, miközben átsétál? "Sétaidőnek"?

2014. jan. 8. 01:36
 10/13 anonim válasza:
52%

Ugyanúgy 1-órát, becsapós, elakar igazából terelni a kérdés a 99-101-el, de tökmindegy hol nézzük, amíg nincs más behatás csak ezek, addig tökmindegy hogy a vonatot honnan nézzük illetve hogy az mennyivel tép, háttér sztori ebben az esetben, ami fontos az a "vonat"

egy TALAJ

a kalauz 1km/h-val megy, "egy egy kilométer hosszú távot kell megtennie, mennyi idő? ennyi.. a többi jelen esetben csak szívatás, lényegtelen mindaddig, amíg nincsenek gravitációs gyorsulás G erők stb amik így a kalauz sebességét össze kötnék a talajjal vagyis a vonattal, addig a vonat repeszthet, a vonat is csak egy talaj lesz..

2014. jan. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!