Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BÉKAESŐ. Csakis úgy keletkezhe...

BÉKAESŐ. Csakis úgy keletkezhet ilyen fertelmes természeti jelenség, hogy az erős forgószél felkapja a kifejlett békákat?

Figyelt kérdés
Remélem, nem írok bődületes hülyeséget: én azt is el tudnám képzelni, hogy a békák a légkörben elég időt töltenek ahhoz, hogy ott fejlődjenek ki! (ha poénnal csapjátok el a komoly választ, legalább jó poénokat írjatok!!! :-D De igazán szakértői válasznak örülnék!) KÖSZI!!!
2014. jan. 9. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az okot nem tudom. De gyerekkoromban eső után alig lehetett közlekedni az utcán a sok ugráló béka miatt. Mostanában nem tapasztaltam ilyeneket.
2014. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetséges, hogy a levegőben fejlődjenek ki a brekik :)

Egyrészt a béka kifejlődéséhez vízre van szükség. A béka a petéit (azt hiszem így helyes) a vízbe rakja le, abból ebihal fejlődik és abból fejlődik ki a kifejlett béka. A levegőben viszont nem nagyon lebeg összefüggő vízfelület :)

Másrészt ahhoz, hogy lebegjen a béka folyamatos, a gravitációnál nagyobb felszálló légáramlatra lenne szükség. A petéből a békáig kifejlődni több hét (12hét körül, ha jól tudom). Szóval ez olyan lenne, mintha 12 hétig folyamatosan tornádó pörögne egy helyen :)

2014. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tornádók és hurrikánok feltudják kapni a tavak, mocsarak felső rétegét, ezzel együtt a brekiket, utaztatja őket egy darabig, majd mérföldekkel odébb, (amikor gondolom már enyhül a forgószél ereje) lepotyognak. Nem csak békák hullottak már égből a történelemben, halak, gyümölcsök stb.
2014. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van 4 könyvem ami erről szol(nem csak errol)

Ezt nem hiszem el

Ezt nem hiszem el 2

Mi az igazság

Meglepő de igaz


Az uccsó elejére az van irva

Ami a kérdés nem irnak rola csak hogy meglepo de igaz


anya szerint a tavakkal együtt felpárologhatnak és ha esik leeshetnek

Ezek után én felteszem a kérdést


Pókeső?

2019. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!