Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban nem tudjuk feldolgozni...

Valóban nem tudjuk feldolgozni a vitaminokat, ha az nem a növényekből származik (pl. tabletta)?

Figyelt kérdés

Géczy Gábor előadásában hangzott el:

Az ember nem vesz vitamint A-Z-ig, mert úgy sz@rj@ ki A-Z ahogy bevette. [...] Mi csak olyakat tudunk felvenni, amiket a növényvilág feldolgozott.



2014. jan. 9. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Baromság! Ki a fax ez az ürge?
2014. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehagytam: magyarázatot is kérnék :)
2014. jan. 9. 16:20
 3/6 atpijkamo ***** válasza:
100%

Baromság. Egy molekula nem emékszik, hogy honnan van.


Viszont a gyümölcsnek vannak más alkotóelemei, ami a feldolgozást könnyítheti. Más a vegyületek aránya is. Van a gyümölcsben rost, ami egyébként hasznos. Általában véve nem kellenek a bogyók. De ha érzed, hogy jön a nátha, akkor pár kiskanál aszkorbinsav csodákat tesz.

2014. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még jöhet válasz, szívesen nyomom a zöld kezet. :)

És köszönöm az utolsónak a tippet, holott már rég tudom. Erőt,egészséget!

2014. jan. 9. 16:27
 5/6 gromo ***** válasza:
100%
Amikor bekerül a táplálék a szervezetbe, több szinten ( gyomor, vékonybél, máj ) alkotóelemeire bomlik. Ez lehet egyszerű oldódás, vagy enzimatikus bontás. Lényege, hogy ezen emésztés során felszabadulnak a vitaminok is a táplálékból. A vízben oldódó vitaminok egyszerűen belekerülnek a véráramba, majd sejtszinten a megfelelő helyen kötődve töltik be funkciójukat. A zsírban oldódó vitaminok általában a lipidekhez, lipoproteinekhez, kötődnek, s így transportálódnak a szervezetben. A tablettában, vagy egyéb gyári ("mesterséges")készítményben bevitt vitaminok felszívódása, biohasznosulása általában jó, hiszen a gyártók olyan vivőanyaggal kapcsolják, ami a szervezetben biztosítja a vitamin magas arányú felszívódását (és ezt ellenőrzik is a vitaminkészítmény tervezési fázisában még a forgalomba hozatal előtt), így a biohasznosulásuk is magas. Ennek fényében a kérdésedben említett kijelentés nem igaz.
2014. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pegazusi válasza:

Ahogy az előttem szóló is írta, úgy igaz! Valóban jó hasznosulással, felszívódással bírnak a mai vitaminkészítmények. Mondjuk én személy szerint a patikai (gyógyszer tisztaságú) készítményekben jobban bízom mint a bioboltos "valamikben". Amikor egy vitaminkészítményen azt olvasni, hogy "nyomokban mogyorót tartalmazhat" meg, hogy "diót, mogyorót feldolgozó üzemben készült" ez számomra egy kicsit azért komolytalannak hangzik :)

De hogy a kérdésre visszatérjek. A húgom pl. vérszegény volt (B12, vashány stb.) és ő Béres Actival Max-ot szedett. Semmi egyéb spéci cuccot. 2 hónapon belül rendbe jött a vérképe, úgyhogy ennek alapján is mondhatom, hogy ez a Géczy azt sem tudja mit beszél :)

Egyébként én is szedem az Activalt évek óta és azóta megfázva sem voltam.

Úgyhogy a lényeg a lényeg, jók ezek a cuccok.

2014. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!