Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zoológiához kell kémia?

Zoológiához kell kémia?

Figyelt kérdés
Most fogok biosz faktra menni. A kémia nem annyira megy. Az érdekelne, hogy bukásra vagyok-e ítélve egyetemen biosz szakon, ha zoológus szeretnék lenni és kémiából nem vagyok zseni?

2014. jan. 10. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kémiával meg fogsz szenvedni, úgyhogy próbáld meg azt is felhozni!
2014. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül vagy bukásra ítélve, de kell tanulnod rendesen.
2014. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a biosz emelten kívül kémiából kell bármilyen érettségit tenni? vagy azt meg lehet úszni mással?
2014. jan. 10. 20:59
 4/7 anonim válasza:
100%

Meglehet úszni mással:)Egyébként én is ugyanilyen cipőben vagyok,szintén biosszakra készülök.

Biztos nehéz lesz,de szerintem szorgalommal sok mindent ellehet érni:)

Egyébként te hova készülsz?

2014. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 polarbeer ***** válasza:
100%

Sziasztok, ELTE TTK biológia szakon vagyok harmadéves hallgató.


Nos, én is zoológiával fogok foglalkozni, a kutatásomat is ebben a témában csinálom, de emellett meg kell szenvedni az egyetemi tantárgyakkal. Van, ami jobban megy nekem (pl. rendszertanok, szervezettanok), de van, ami nagyon nehéz (pl. élettanok, és kémiák).


Az ELTE bioszon sok a kémiás tárgy (általános kémia előadás, általános kémia gyak, szerves kémia, természetes szénvegyületek, fizikai kémia, analitikai kémia, és sok-sok biokémiás tárgy). Plusz 1. félév előtt, beiratkozáskor iratnak veled egy kémia kritérium tesztet, hogy megnézzék, mennyit tudsz, és mennyit nem. Ha a tudásodat nem tartják elegendőnek, akkor plusz még egy felzárkóztató tárgyat is teljesítened kell!


Javaslom, hogy most szenvedj a kémiával, próbáld megérteni a dolgokat, a reakciókat, az elektron-protonátmeneteket. Ne a bebiflázandó aluminium-előállítást tanuld meg szóról szóra, hanem arra menj rá, hogy megértsed az anyagot! Egyetemen sokkal nehezebb lesz behozni a lemaradás, gondolj bele: 1 félév alatt 4 gimnáziumi év kémia anyagát elsajátítani gyakorlatilag lehetetlen. Itt a bioszon a kémiák egymásra épülnek, ha nincs meg a szerves kémia, automatikusan csúszol egy évet, így könnyen lehet 3 éves BSC-ből 4 éveset csinálni.


Egyébként lehet matekból érettségizni, kémiából nem kell egyáltalán, de javaslom, hogy ha nem is érettségizel belőle, most tanuld, amikor még relatíve sok időd van rá!


Éljen a zoológia, éljen a biosz szak! :)


Üdv.:

polarbeer

2014. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
61%
Zoológus itthon csak MsC diplomával lehetsz. BsC-n belül érdemes ökológia szakirányt választanod majd, bár az alapokat (amikben bőven jelen van a kémia) nem úszod meg semmiképp sem. Ha ezzel akarsz foglalkozni, egyetem alatt az állatszervezettanra, állatrendszertanra, ökológiára, evolúcióbiológiára, genetikára, és egyéb, ezzel kapcsolatos tárgyakra hangolódj rá. Még esetleg természetvédelemre és környezetvédelemre.
2014. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huh, ennyi idő elteltével is köszönöm a válaszokat!! :D

Amúgy az ELTE TTK-ra szeretnék menni. :)

2014. máj. 19. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!