Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség! SOS! Mit jelent,...

Esztykee kérdése:

Segítség! SOS! Mit jelent, hogy a gravitációs állandó értéke a mi vidékünkön 9,81 N/kg? A Wikipédián nem kaptam róla egy értelmes választ!

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, egy fizikaversenyhez szükséges! KÉRLEK, SEGÍTSETEK!!! :)

2014. jan. 12. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Azt, hogyha elengedsz egy testet, akkor az 9,81 N/kg gyorsulással fog elindulni a Föld felé.
2014. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Előző: szerintem m/s2 gyorsulásra gondoltál, mivel egy kg tömeget 9.81 N gyorsít a Föld tömegközéppontja irányába. A mértéke pedig függ ettől a középponttól való távolságtól, vagyis minnél "magasabban" vagy a Föld felszínéhez képest, a mértéke négyzetesen csökken.
2014. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

N/kg = (kg*m/s^2)/kg = m/s^2.


((21:12, a newton definíciója vagy az osztás nem ment?))

2014. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET!!! NAGYON SOKAT SEGÍTETT!!! (:
2014. jan. 12. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze a válaszolók ráértették a "gravitációs állandó" kifejezést a földi nehézségi gyorsulásra. A gravitációs állandó azért egész más dolog.
2014. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5-öske! Ha tudod a bölcs választ, akkor nem azt kell írni, hogy Te tudod, hanem le is kellene írni azt amit tudsz. Így csak üres hencegésnek tűnik az odavetett félmondatod.
2014. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ok, hatoska, azért nem írtam be, mert nagyon bonyolult, én legalábbis nem tudok beírni ide minusz tizenegyediken hatványt. Viszont a wikipedián csak néhány pillanat utánanézni, mi az a gravitációs állandó. Az a feltételezésünk szerint mindenütt egyforma. Ami a kérdésben szerepel, az csak a Földön érvényes nehézségi gyorsulás. A Holdon ennek az értéke egy hatoda a földinek, ez az a dolog, amiért a Holdon mindennek a súlya csak a földi egy hatoda.
2014. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!