Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek a Balatonnál kisebb...

Melyek a Balatonnál kisebb tavaink a Dunántúlon?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

A Dunántúlon kizárólag a Balatonnál kisebb tavaink vannak, ill. az egész országban is.

Egyébként meg vegyél elő egy térképet, és ismerkedj vele. :)

2014. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Sőt, egész Közép-Európában is csak kisebb tavak vannak, mint a Balaton! :-)
2014. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Mivel Balaton, 591 km2, ezért néhány:

Természetes: Kis-Balatoni tavak, Velencei-tó (27 km2), Fertő-tó (82 km2 magyar rész), Sós-tó,

Mesterséges: Baláta-tó, Zámolyi tó, Szajki tavak, Csórréti tó, Tatai öreg-tó, Zalaszentmihályi horgásztó...



A sok troll meg válasz helyett játssza az eszét, de egy tavat nem tudtak mondani....

2014. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál. Az igazság az,hogy a térképen én is keresgéltem,de csak a Velencei-tavat és a Fertő tavat találtam.
2014. jan. 15. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi az értékelést! :) ügyesek vagytok! :)
2014. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

1. Igen, ügyesek vagyunk. Ugyanis a kérdés megfogalmazása nem épp szerencsés, ezt "használtuk fel" a "trollkodáshoz".

2. Az a "sok" troll valójában kettő, ha jól megnézed...

3. Nem "játsszuk az eszünket".

4. Nem tudom, miből gondolod, hogy legalább azt a két tavat ne tudtuk volna megnevezni, amiket a kérdező is megtalált...


Látod, én speciel emiatt a gondolkodásmódod és hozzáállásod miatt voltam olyan "ügyes", pedig értékelném a tudásodat is...

2014. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:

Berta, én mégis tudnék mondani a Dunántúlon egy olyan tavat, amely nem kisebb a Balatonnál... ;-)


(3#-as: a kérdezőnél a pont, tényleg kötőjel nélkül van a Fertő tó.)

2014. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most már én is. Pontosan egyet. :D
2014. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!