Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan harmadfokú polinom,...

Fodor.jofel kérdése:

Van olyan harmadfokú polinom, amelynek nincs valós gyöke?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Például az (x-i)^3-nek 3-szoros gyöke az i, más gyöke meg nem lehet, így ennek például nincs valós gyöke. De van még egy csomó hasonló.
2014. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod, mi a polinom definíciója, mifélék vannak, ábrázolni is tudod őket, akkor már meg is válaszoltad a kérdést.

Úgy vélem, te valós együtthatós polinomokra gondoltál. Ez esetben legalább egy valós gyöke minden polinomnak van. Komplex együtthatós eset, mint fentebb láttuk, más helyzetet eredményez.

2014. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A cardano képletbe a négyzetgyökös részt néztem ki. Beírtam olyat, hogy ne legyen valós, és elkezdtem visszafelé fejtegetni, hogy ax^3+bx^2+cx+d alakú legyen, de nem jutottam eredményre...

Köszi a megerősítést, hogy nincs ilyen valós együtthatós polinom.

2014. jan. 15. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a polinom valós együtthatós:

Nagy abszolútértékű negatív értékekre nagy negatív, nagy pozitív értékekre nagy pozitív eredményeket ad. Folytonosság miatt kell, hogy valahol nulla legyen.

Sejtésem szerint a ,,legtöbb'' nem valós komplex együtthatós polinomnak nincs valós gyöke.

2014. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21:06, ahhoz, hogy igaz legyen amit írsz, még kell az is, hogy a főegyüttható pozitív.
2014. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!