Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi szellentés legnagyob...

Poszeidon kérdése:

Az emberi szellentés legnagyobb összetevője a metángáz, aminek a sűrűsége kisebb a levegőnél, tehát felfelé száll. Ha fingunk egy jó nagyot akkor könnyebbek, vagy nehezebbek leszünk?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 16:29
 1/5 Hardcoreman ***** válasza:
100%
Vicces kérdés. Szerintem a tömegünk nem változik mérhető értéket, mivel hogy folytonosan lélegzünk, vagyis ki-be jön a levegő. Viszont ha akkorát fingassz hogy beszarsz, akkor csökken az ember súlya mérhető értéken belül. :))
2014. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, hogy nem nagy a változás mértéke, de a légzés nem számít, mivel a levegő súlya vagy benned van , vagy a légnyomás nyom ugyanannyit.
2014. jan. 15. 21:37
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Pff, nem is olyan egyszerű.

Egyrészt "odabent" nyomás alatt van a cucc, kisebb térfogat és ezért magasabb sűrűség, mint légköri nyomáson. Hogy mennyivel, arra nekem legalábbis nincs pontos adatom.

És egyébként az, hogy a metán-e a fő összetevő, az erősen kérdéses, ott a szén-dioxid és egyéb bomlásgázok, amelyek többsége a levegőnél nehezebb.

Saccra a lufizás után kisebb lesz a tömeg.

2014. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem a hezitálás lényegét. Arról van szó, hogy a kérdező kérdése "könnyebb lesz" ez a pukizó súlyára, vagy a tömegére vonatkozik. Nem mindegy, hogy az a kérdés, hogy csökken a súlyunk, vagy az, hogy csökken-e a tömegünk?

Ha súlyról beszélünk és a levegő felhajtóerejét is figyelembe vesszük, akkor is valószínűleg csökken a súly a puki hatására, mert nincs akkora nyomás a belekben, hogy lényegesen összenyomja a metánt.

[A metán/levegő sűrűségének hányadosa 0,6. A legnagyobb nyomást a szervezetben szerintem a szív generálja a vér pumpálásával, ennek a nyomásnak a légköri nyomáshoz viszonyított hányadosa viszont csak 0,2 körüli, ez a legnagyobb túlnyomás a szervezetben.]

Ha a "könnyebb" alatt a tömegünket értjük, akkor egyértelműen könnyebbek leszünk egy pukitól, mert minden grammját elveszítjük!!

2014. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

#4:

Köszönöm a pontosítást, a végén nekem is a súlyt kellett volna írni a tömeg helyett, a tömeg valóban mindenképpen csökken. :)

2014. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!