Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem a semmi létezik?

Miért nem a semmi létezik?

Figyelt kérdés

a fizika egyenletei — legyen bár szó akár a klasszikus fizika, akár a kvantummechanika egyenleteiről — semmiféle különbséget sem tesznek a jövő és a múlt között


Namost, mivel az ősrobbanás során a semmiből keletkezett minden ; tér, idő, energia, anyag, így ha az idő visszafelé telne, egy adott idő után visszatérnénk a semmibe és akkor egy újabb, azonban máshogyan lejátszódó ősrobbanással keletkezne teljesen más világ mint amiben élünk, bár az valószínűbb, hogy ősrobbanás sem lenne, csak a semmi


Hogyan vélekedsz erről?


2014. jan. 16. 17:31
1 2 3
 1/30 Grielean ***** válasza:
96%

"mivel az ősrobbanás során a semmiből keletkezett minden ; tér, idő, energia, anyag"

Na most, ez így már alapjáraton nem igaz. Az ősrobbanást leíró elmélet semmit nem mond a térről és az időről, egyszerűen azért, mert fogalmunk sincs az azelőtti állapotokról. Az anyag és az energia pedig nem is áll olyan távol egymástól, viszont az megint alaptalan, hogy ezek a semmiből lettek volna... épp arról van szó, hogy mindaz az energia, ami ma mindent felépít, az egy kb 13,6 milliárd évvel ezelőtti időpontban valószínűleg egyetlen kis pontba volt zsúfolódva.

A semmiből valami kizárólag a vallásos teremtéstörténetekben létezik, nem tudományos elméletekben!

2014. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Grielean megkérlek olvass fizikát. amíg a hiányod nem pótolod, kérlek ne fárassz engem sem másokat az ostobaságoddal.


Zoltán

2014. jan. 16. 17:45
 3/30 anonim ***** válasza:
Jelenlegi tudásunk szerint a világ kezdeti sajátállapota egyetlen ősatomból állt. Nem vagyok fizikus én sem, de szerintem ezt köztudottnak tekinthetjük. Ne beszélj "semmiről", Grieleannak van igaza. Stephen Hawking szerint a kérdésed értelmezhetetlen, mert nem létezett idő és tér, amikor és ahol a "semmiből" létrejöhetett volna a valami. El kell fogadnunk, hogy éppenséggel ez tűnik a legvalószínűbbnek. Lehetőleg a jövőben ne ostobázz le senkit itt ismeretlenül, a tiszteletet nem kiérdemeljük, hanem jár!
2014. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Zoltán kérlek gondold át ezt újra. Az Ősrobbanás pillanatáról egész egyszerűen semmit nem mondanak az elméleteink, mivel feltételezve, hogy az Ősrobbanás tényleg úgy történt, ahogy azt ma elfogadottnak tartjuk, a kezdetben egy szingularitást kapunk, ahol a gravitáció és a tér görbülete is végtelen. A végtelen mennyiségekkel pedig nem tudunk mit kezdeni, így az általunk ismert fizikai törvények az Ősrobbanás pillanatában elvesztik érvényességüket.


"Ebben az időpontban, melyet Ősrobbanásnak nevezünk, a Világegyetem sűrűségének és a téridő görbületének végtelennek kellene lennie. Mivel a matematika a végtelen számokat nemigen tudja kezelni, ez a következmény azt jelenti, hogy az általános relativitáselmélet (melyen Friedmann megoldásai alapulnak) saját csődjét jósolja meg az Univerzum egy bizonyos pontján túl. [...] Voltaképpen minden tudományos elméletünk azon a feltételezésen alapszik, hogy a téridő csaknem teljesen sík és teljesen sima, ezért válnak használhatatlanná az Ősrobbanás szingularitásánál [...] Ha csak azt tudjuk, ami az Ősrobbanás óta történt, nem állapíthatjuk meg, hogy mi történt azelőtt."


Az idézet Stephen Hawking Az idő rövid története c. könyvének 62. oldaláról származik. Meg kell jegyeznem, elég ritka az az eset, hogy valaki annyira felhúzzon, hogy könyvekből keressek idézeteket az érveim alátámasztására. Szóval remélem, hogy ha a mi szavunknak nem is, de a ma élő egyik legnagyobb fizikusnak hiszel.

2014. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Szecsői Tibor ***** válasza:

Zoltán (apropó, itt miért nem írod ki, hogy kvantumfizikusnak tartod magad?), nagyon jót "vitatkoztunk" hasonló kérdéskörben az ezó rovatban, bár ott még azt állítottad, hogy az ősrobbanás hülyeség, és mennyivel jobb a steady state meg Isten tetszőleges lineáris kombinációja, mert hogy a vöröseltolódás meg a CMB izotrópiája (ami ugye anizotróp, mint azt "megbeszéltük", csak te állítottad, hogy nem az) nem megmagyarázható a big bang-gel, bezzeg a steady state-tel!

Viszont, az ősrobbanáson alapuló elméletek egyike sem állítja (még mindig nem, délután óta ez nem változott), hogy bármi keletkezett volna a semmiből. Ahogy írták korábban (és én is a másik kérdés alatt), a szingularitást nem lehet matematikailag kezelni, annak meg, hogy "előtte", nincs értelme jelen kontextusban. Az meg, hogy az Univerzumot leíró paraméterek egy része elszáll a végtelenbe az Ősrobbanás pillanatában (lásd pl sűrűség, térgörbület), nem jelenti azt, hogy hirtelen lesz, és előtte nem volt.

(Igen, biztos vagyok benne, hogy az a Zoltán vagy, a stílusod, helyesírásod, és még egyéb paraméterek miatt.)

2014. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Wadmalac ***** válasza:

Mivel az idő "iránya" a mi szempontunkból tűnik olyannak, amilyen, egy "külső szemlélő" szempontjából ez lehet pont ellenkező is.

Az elképzelt koordináta-rendszerünkben az időtengely irányába haladás csupán egy képzetes dolog, magyarán fingunk nincs, hogy az idő milyen irányban megy.

Éppen ezért igenis rendben van a fizikánk, mert ahol használ időt, ott is viszonylagosan, és a reverzibilitás is ezért működik.

2014. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

>Namost, mivel az ősrobbanás során a semmiből keletkezett minden


Ez a kedvenc szánalmas, tudatlan és mégis mindenhol hallott ál-érvem :D


Érdemben nem fogok válaszolni, mert Zoltán a kérdező.

2014. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Grielean ***** válasza:

Grielean megkérlek olvass fizikát. amíg a hiányod nem pótolod, kérlek ne fárassz engem sem másokat az ostobaságoddal."

Érdekes, de ugyanezt akartam javasolni neked is :)

Amit leírtam, az elég alapvető a fizikában. Ha ezt nem tudod, az olyan, mintha úgy akarnál biológiai elméleteket gyártani, hogy azt sem tudod, mi az, hogy élőlény.

2014. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem sem írt hülyeséget Grielean.
2014. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Sajnálattal közlöm, hogy amit leírtam egyszerűen valóban igaz, így a fennakadás nem releváns


"A végtelen mennyiségekkel pedig nem tudunk mit kezdeni, így az általunk ismert fizikai törvények az Ősrobbanás pillanatában elvesztik érvényességüket. "


Pont mivel az ősrobbanás egy szingularitás ahogyan írtad # 4/9-es így éppen az ősrobbanás előtt nem létezett sem tér, idő, energia, anyag, azaz a semmi létezett. Minden materiális létező az ősrobbanás után, mint termék vedte kezdetét létezni.


Most ezt nem tudom neten ideidézni, mert én szakkönyvekből olvastam és ha ezeknek sem hisztek, kapásból csak egyetlen igazolást linkelek : [link]


Első sor : Bizonyos következtetései, mint a sötét anyag és energia túlsúlya a Világegyetemben, vagy a tér és idő kezdete az Ősrobbanáskor, még a fizikus gondolkodását is megrázzák


Mondjuk az enyémet spec nem rázzák meg, mert tudok egy joban működő staikus modellt, amit érdeklődés hiányában nem fejtettem ki http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__4880..


*


Szecsői Tibor azért nem írtam ki ezen kérdésnél a szokásos beazonosításomra szolgáló accountnevemet, mivel éppen te és materialista társad csesztek le érte, hogy ezt nem kellene használnom. legalább legyetek következetesek !


Az hogy az ősrobbanás piilanatában értelmetlenek a fizikai egyenletek, azt jelenti hogy abban az állapotban nem értelmezhetőek az egyenletekben a fizikai mennyiségek !


*


Wadmalac az időt a multból a jövő felé lineárisan érzékeljük, azonban semmilyen különbséget sem tesznek a jövő és a múlt között a fizika egyenletei, így reálisan haladhatnának visszafelé és ekkor a semmi lenne ismét.

2014. jan. 17. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!