Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik iskola volt az ahol...

Melyik iskola volt az ahol egy osztályból 4 Nobel-díjas tudós került ki?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy az egyik az atombombát találta fel és ezért kapta a Nobel-díját

#Nobel-díj #magyar tudósok #Nobel-díjas tudósok #atombomba feltalálója
2014. jan. 17. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nobel-díjasok emléktáblája a fasori gimnázium falán

Cím:

VII. Városligeti fasor 17-21.



Erre gondoltál ?

2014. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szecsői Tibor ***** válasza:
Az atombomba "feltalálása" nem egy emberhez köthető, és tudtommal ezért konkrétan senki nem kapott Nobelt. Szerintem Wignerre gondolsz, de ő meg a szimmetriaelvekért kapott Nobelt valamikor a 60-as években, ha jól csalódom. Viszont ő tényleg a Fasori gimnáziumba járt, pl Neumannal együtt.
2014. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ez egy lecke és csak annyit mondott a tanár hogy melyik iskolának volt olyan osztálya ahonnan 4 nobel díjas került ki(az atombombát segítségként mondta: hogy az egyikük egy elég elítélendő dologért kapott nobel díjat, ami sok pusztítást okozott)
2014. jan. 17. 18:49
 4/4 Szecsői Tibor ***** válasza:

Hát nézd, rágugliztam, és ha magyar díjazottakról beszélünk, akkor valószínű, hogy ez így nem nagyon stimmel.

Végignézve a Nobel-díjasok listját, Wigner (1963 - fizikai) és Harsányi (1994 - közgazdaságtani) ugyanabba az iskolába jártak, a Fasoriba, de nem voltak osztálytársak, nyilván. WIgner osztálytársa volt Neumann, aki ugyan szintén világhírű, de nem Nobel-díjas (matematikai-informatikai Nobel nincs is).

A Piarista Gimnázium tanulója volt Hevesy (1943 - kémiai) és Oláh (1994 - kémiai), szintén nem osztálytársak, persze.

Wignernek meg nem sok köze volt az atombombához. a Manhattan-projekt mellett foglalt állást politikailag, de nem vett benne részt tudtommal. Szóval nem teljesen értem, mit akarhatott a tanárod, de mivel ennek a kiderítése számomra is 5 percet vett igénybe, a tanár is, és te is megteheted legközelebb (nem csesztetés, mert ha nem volnának ilyen forumok, sokszor nem is volna mire rákeresni, de szerintem többet lehet belőle tanulni).

2014. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!