Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak, h. naponta...

Mi az oka annak, h. naponta gyakran ha hozzáérek a fémkilincshez, megcsap az áram? Félve nyúlok fémtárgyakhoz, mert fájdalmas és hallom is, hogy megcsap. Mit tegyek EZ ELLEN?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen az ajtókilincsek, fogantyúk fémből készültek, muszáj kinyitnom, csuknom az ajtókat, jönnöm-mennem kell az irodákban, de félve nyúlok ezekhez! Műszálas ruhákban a kolléganőim is járnak, nemcsak én, de egyikük sem panaszkodik, hogy velük is megtörténne ez a dolog. Miután felállok a számítógép mellől, amin dolgoztam, kimennék az ajtón, hozzáérek a fémkilincshez és máris megcsap az elektromosság. Ezután bármelyik fémkilincset megfoghatom, nem "ráznak", visszaülök a számítógép elé, dolgozom rajta, ismét mennék ki és ismét megcsap a kilincs.

Tegnap este a TESCO-ban vásároltam egy acéllétrát, levettem a csomagolását fizetés után és a létra is megcsapott, mint a munkahelyemen a fémkilincs! Pedig a TESCO-ban a létra vásárlása előtt csak nézelődtem, más dolgot is vettem, fizettem....


2009. dec. 3. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pedig a ruházat lesz. vagy a cipő.
2009. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Műszálas ruha, vastag gumi- vagy műanyagtalpú (jól szigetelő) cipő, és valószínűleg nagy ohmikus ellenállású bőrfelszín.


Tipp: ha a kezedbe fogsz egy fémtárgyat (pl. pénzérme, vagy kulcs), és mielőtt megfogod a kilincset, csaptelepet, fém bevásárlókocsit stb, először a kulcsot érteted hozzá (magyarul kisütöd a rajtad levő töltést), utána nem fog megcsípni.

2009. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. dec. 3. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:
valami, sztem a ruhád, vagy más műanyagos cucc feltöltődik szépen elektromossággal, azt kisül. Mindenkinél előfordul, de sztem ritkán. Vizsgáld meg a ruházatod amblokk, mert ott lehet a titok nyitja.
2009. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a koliban csinálta szinte mindig ezt a kilincs és a csapból folyó víz elég gyakran. Miután a műszálas papucsomat kidobtam, jobb lett a helyzet, de szerintem magától az épülettől is sok függ, pl otthon sosem volt ilyen. Azt is hallottam, hogy attól is lehetett, hogy "csoszogok", és így a test feltöltődik elektromossággal.
2009. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!