Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan deriváljuk le ezt a...

Hogyan deriváljuk le ezt a függvényt f (x) =x*cos (x) ^3?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

cos(x)^3-x*3*(cos(x)^2) *sin(x)

Parciálisan deriválod.

x deriváltja 1, másik tagot meg az implicit függvényekre vonatkozó differenciális szabályokra vonatkozó formulával.

2014. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a mínusz ott nem plusz véletlenül?
2014. febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sima egyváltozós függvények szorzata, tehát szorzatként kell deriválni. Az erre vonatkozó szabály :(f*g)'=f'*g+f*g'. Figyelni kell, hogy a második tényező egy összetett függvény. A jelölésre meg még fontosabb, mert nagyon nem mindegy, hogy cos (x^3), vagy (cos x)^3=cos^3 x áll ott. Én - mivel az x-et tetted zárójelbe - úgy veszem, hogy az x^3 van a cos alatt, vagyis cos (x^3) a második tényező. Így f=x, f'=1, g=cos (x^3), g'=-sin (x^3)*3x^2 az összetett függvény deriválási szabálya szerint. Ezeket már csak bele kell pakolni a fenti összefüggésbe (a teljesség kedvéért, ha g=cos^3 x=(cos x)^3, akkor g'=3*(cos x)^2*(-sin x) lesz).
2014. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az egész koszinuszt vettem a harmadikon, bár gondolom ez nyilvánvaló és a másodiknak üzenem, hogy nem plusz, mivel a cos deriváltja negatív lesz.
2014. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen teljesen jól írtad le te is! Csak gondoltam legyen ott válaszként a másik elméleti lehetőség is :D
2014. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, értem én a szándékod. A második válaszadásom igazából a 2. válaszolónak irányult, csak gondoltam akkor már leírom az első válaszomban lévő dolgot is a kérdezőnek, hogy tudja az mi, mert ha úgy gondolta ahogy te írtad, akkor lehet nem értette volna miért különbözik a kettő. :D
2014. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!