Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az este kiöntött italomba...

Ha az este kiöntött italomba reggelre mondjuk 6 lepke, és 2 muslica döglött bele, akkor mennyi idő ázás után oldódik ki belőlük valami?

Figyelt kérdés
Mi az az időhatár amikor még elég csak a dögöket kiszedni, és mikor kell kiönteni?

2014. febr. 6. 06:57
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Lehetőleg azonnal dobd ki.

Nem a kioldódó anyagok miatt. A bacijaik, vírusaik miatt. Azok azonnal belekerülhetnek, amint megmártóztak.

2014. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért csak nem mindegy mennyi ideig van benne. Pl. már most is van egy muslica a piámban, és nem tudom mióta. Lehet meg is ittam már párat. Ezek szobalepkék, és szobamuslicák, most így télen nincsenek kóbor lepkék, és kóbor muslicák, amik több helyről hozhatnak fertőzéseket. Az meg, hogy minél előbb kiveszem, az egyértelmű, mert egyáltalán nem örülök, hogy benne van, nem élvezem akkor se, ha pancsikál, és akkor sem, ha belefullad. A kérdés az, hogy mikor elég az állatot kiszedni, és mikor ajánlott az italt kiönteni? Szóval, ha mondjuk valamilyen sérülések vannak a számban, akkor jobban kell figyelni gondolom. A baktériumok gondolom úgy is szaporodhatnak a piában, hogy elég, ha már bele kerül, mindegy, hogy kiveszem-e. De én láttam megdögleni dongót, és kieresztette a fullánkját. Állítólag az ember is kiereszti ami benne van. Lehet, hogy a muslicák, és lepkék is beleengednek valamit. De ezen kívül is tényleg ott van, hogy csak ázik, csak felpuhul, csak dög, csak elkezd átalakulni, szaporodni kezdenek benne valamilyen baktériumok, termelnek valamilyen anyagokat. Mondjuk ez a muslica még benne marad amíg ezt elküldöm, de ettől még nem öntöm ki.
2014. febr. 6. 14:38
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ugyanolyan zsákbamacska, mint az, hogy milyen cuccot hozott az utolsó szúnyog, ami megcsípett.

Vagy nem lesz semmi bajod, vagy lesz.

Ebben szerintem az úszkálás ideje nem a fő pont, inkább már az úszkálás ténye.

Sokkal nagyobb kockázat a magával hurcolt esetleges nyavaja, mint az, hogy "romlott" muslicát iszol-eszel.

2014. febr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vadkorte81 ***** válasza:
100%
Ok.A valaszok eddig jok, de nezzuk mas megkozelitesbol a dolgokat.Attol fugg mennyire erdekel az ami a piadban uszik.Pl a muslica de meg a lepke is eroszeretettel lepi meg az emberi allati uruleket,utanna meg a piad edes illata vonzza oket.Hogy mennyire oldodhat le a szar a labukrol,az csak az italodtol es a benntartott idotol fugg...de ez is csak egy szemlelet...ha annyira kell az a retkes ital akkor idd meg muslicastol ne bonyolitsd.Tul nagy feneket keritenek mindennek manapsag..
2014. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ettől nem lettem okosabb. :'( Egyrészt szoba lepkékről, és szobamuslicákról volt szó. Másrészt jó lenne, ha írnál egy képletet, amiből kiderül a fertőzés mértéke az időt, és időnkénti kapálózást, anyagcsere folyamatokat figyelembe véve!
2014. márc. 2. 19:16
 6/15 Vadkorte81 ***** válasza:
"szobalepke szobamuslica" Gyooooo....meg tenyeszted is oket?Grat:D
2014. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:

"egy képletet, amiből kiderül a fertőzés mértéke az időt, és időnkénti kapálózást, anyagcsere folyamatokat figyelembe véve!"

Ilyet sosem kapsz. Lehetne statisztikát gyártani 100000 kísérletből, abból kaphatnál egy átlagos használhatatlan értéket. Használhatatlan, mert nincsen szabványosan fertőzött vagy szabványosan megromló muslica. A valódi, alkalmi értékek nagyságrendekkel térhetnek el.

Épp ezért nem is lesz ilyen képleted, mert nem fog senki kísérletet végezni használhatatlan eredményekért.

2014. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztem, de akkor épp tél volt, ezért csak beltenyészet lehetett. A muslicák keletkezési helyéről nincs fogalmam, viszont nyilván a ruhák szálldostak ki molylepke formában.
2014. márc. 26. 10:10
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
Azért a szobában telelt muslica sem steril, mint te magad sem. Képzeld csak el, hogy mondjuk sétálgatott egyet a vécékeféden.
2014. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs bent WC-nk, de az Állítólag szerint az a legtisztább. De ha nem így lenne, belőlem jön ki ami belekerül, így idegen fertőzést nem idézhet elő. :D
2014. márc. 26. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!