Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha felhasználnánk egy ember...

Ha felhasználnánk egy ember összes belsőszervét, akkor hány embert lehetne megmenteni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összeset gyakorlatilag lehetetlen. Mondjuk a legevidensebb dolog: az agyát semmiképp nem lehet felhasználni.

A másik dolog, hogy ez attól is függ, hogy az adott páciensnek hány szervét kell "kicserélni", illetve hogy az elhunytnak mennyi szerve ép.

2014. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vajon azt is, amelyik miatt meghalt? Mert ha minden ép, mitől halt volna meg?

És ez csak az elvi szempont volt, de van itt néhány gyakorlati technikai feltétel is.

2014. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most a kérdés arra irányul, hogy egy emberből hány szervet lehetne kivenni és átültetni?

- szív

- tüdő (nem tudom, hogy lehet-e úgy, hogy a két tüdőt két külön emberbe)

- máj (sztem ezt szét lehet szedni 2 darabba)

- szaruhártya (abból nyilván kettő van), de azzal azért nem az életét mented meg

- 2 vese

- hasnyálmirigy

- szerintem még a csontvelőt is ki lehetne szedni

2014. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az összeset gyakorlatilag lehetetlen. Mondjuk a legevidensebb dolog: az agyát semmiképp nem lehet felhasználni. "


Hacsak nem úgy, hogy megsütni, amivel egy ember élete megmenthető az éhhaláltól, úgy 2-3 napra.

(Tudom, morbid, de ha csak a kérdésre koncentrálunk...)

2014. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!