Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 500g 3 m%os KJ oldatba standar...

500g 3 m%os KJ oldatba standardállapotú Klórgázt vezetünk, így 2,27 g jód képződik. Le tudnátok vezetni?

Figyelt kérdés

Hány dm3 az átvezetett klór térfogata standardállapotban? Hány gramm KJ marad az oldatban?

Az első kérdésre sikeresen tudtam válaszolni és levezetni( 0,218 dm3), de a második részét nem értem a feladatnak. levezetni sem tudom, és az értéket sem tudom. Légyszi segítsetek!



2014. febr. 7. 22:15
 1/1 Silber ***** válasza:

I.: A jód vegyjele I, nem J (sajnos, könyvekben is láttam már elírva).

II.: Az oldat tömege és töménysége alapján ki tudod számolni, hogy hány gramm KI volt eredetileg az oldatban.

Emellett kiszámolod, hogy 2,27 g jód hány g KI-nek felel meg (hány g KI tartalmaz 2,27 g jódot). A kettő különbsége a visszamaradó KI-mennyiség.

2014. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!