Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan szenzoros neuron,...

Van olyan szenzoros neuron, amely nem csak inger esetén tüzel, hanem folyamatosan, és az ingerben lévő információt modulálással közvetíti? Vagy olyan, ami egyszerűen inger nélkül is néha tüzel, mert van belső zaja?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értek a témához, de szerintem van. Ilyen történhet olyankor, mikor káprázik a szemed, vagy azokat az apró fénypontokat látod cikázni a látóteredben. De ezeknek a dolgoknak mindig előzménye, vagy valami kiváltó oka kell legyen. Olyan neuron nem nő az emberbe, amelyre csak úgy magától, ok nélkül és tetszés szerint néha rájön a bolondóra, és tüzel a vakvilágba mint a veszedelem. Ha mégis van ilyen, akkor az inkább valamilyen elváltozás, fejlődési rendellenesség következménye lehet, de semmiképpen sem egészséges.
2014. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fGhw39-84th ***** válasza:

"Van olyan szenzoros neuron, amely nem csak inger esetén tüzel, hanem folyamatosan, és az ingerben lévő információt modulálással közvetíti?"

A szemünkben lévő fotoreceptoroknak pont ez a lényege: folyamatosan tüzelnek, és csak akkor hagyják abba, ha van fény. De szerintem te nem erre gondoltál.

2014. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A második kérdésre jó válasz. Köszönöm, ezt nem is tudtam. Valóban így van? És ez miért jó? És más modalitásnál ilyen nincs, csak a látásnál?
2014. febr. 10. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!