Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne az egész...

Lehetséges lenne az egész világ energiaszükségletét megújuló energiával fedezni?

Figyelt kérdés
...akkor ha nem számítana az energiát megújuló forrásból előállító struktúrák, rendszerek, erőművek felépítésének ára, csak a későbbi karbantartásuké, cseréjüké? Odáig oké, hogy nagyon drága létrehozni e fajta erőműveket, de vannak más buktatói is, vagy "csak" ez áll az útjában? Persze tudom, hogy ez nem kivitelezhető, mert senki sem fogja ingyen elvállalni több millió erőmű felépítését ingyen, de ha a legtöbb olyan helyre, amely alkalmas szélerőművek, vízi erőművek, napelemek stb. stb. telepítésére létesítenének erőműveket, akkor az elég lenne a globális energiaigény kielégítésére?

2014. febr. 13. 20:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egy kis egyértelműsítés: tehát arra gondoltam, hogy 100%-ban megújuló energiaforrásból állítjuk elő. Nem számít sem a vételár, sem az, hogy most jó üzlet a kőolaj, csak a karbantartás, meg a későbbi csere számít.
2014. febr. 13. 20:54
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

"de vannak más buktatói is"

Nagyon leegyszerűsítve:


A fő probléma az, hogy - leginkább a szél-, nap-, árapály-erőművek - nagyon időjárás-függőek, így nem alkalmasak "alaperőműnek" (erre a gazdaságnak szüksége van), amely az átlagos fogyasztásnak (ami folyamatosan növekszik!) megfelelő mennyiségű villamos energiát termel, egyenletes terhelés esetén. Mellé kell valamilyen "gyorsan bevethető" alternatíva - például gázerőmű vagy tározós vízerőmű.


A másik fő gond az, hogy nem mindenhol megfelelőek a földrajzi körülmények vagy túl nagy környezetátalakítással járnának (lásd a tározós vízerőmű vagy a geotermikus erőmű kérdését).


Harmadrészt ezen erőművek hatással vannak a környezetükre - akár előállításukkor (például: http://www.youtube.com/watch?v=nXND_h6FRZg ), akár üzemeltetésükkor. Ha ezeket nagy számban akarjuk alkalmazni ezek a hatások hatványozódni fognak.


Szóval bár nem vagyok a megújuló erőművek ellen, de a világ - egyre növekvő - energiaszükségletének ellátását CSAK megújuló energiaforrásokból nem tartom kivitelezhetőnek.

2014. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan megoldható, de még nem áll a nagyok érdekében kivitelezni.


pl hullámgenerátorok létesítésével az óceánokon és naperőművekkel a melegégövben és azt az energiát mondjuk hidrogén előállításra fordítani és az már lehet szállítani, amivel ki lehet egészíteni a lokális energiahiányt.

2014. febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

igaz ha ennyi megengedő feltétel van, akkor csak annyit mondanék, hogy:

magfúzió

2014. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Amint valaki feltalálja a gazdaságos (és biztonságos) vezeték nélküli energia továbbítást, kapásból megoldódik a megújuló energiák problémája: a világűrbe telepített napkollektorok remekül el tudnák látni a nap 24 órájában a felszínt energiával, és ott sosincs felhő, vagy éjszaka.


Csak hiába termeljük meg fent az energiát, ha lejuttatni nem lehet :)

2014. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Országos szinten már működik, pl azt hiszem Dániának vannak olyan napjai, amikor a teljes energiafelhasználását megújulókból fedezi. Sok másik Európai ország is közel áll ehhez, mondjuk a Dánoknak annyi helyzeti előnyük van, hogy ők az Északi országokkal vannak egy hálózaton, és ott vannak a Norvégok irgalmatlan mennyiségű szabályozható vízerőművel. No meg a Dánoknak van még elég sok szénerőművük is, igény esetére. A lényeg, hogy a rendszer folytonosságát biztosítani csakis megújulókból nem igazán lehet, szükség van tárolókapacitásra (elég fejletlen és gazdaságtalan a technológia) és alaperőművekre.
2014. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor nem fog sikerülni a világmegváltó tervem :( :P :P
2014. febr. 14. 14:40
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
A jelenlegi körülmények mellett egyértelműen NEM!
2014. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Teljességgel kizárt.
2014. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A természet ugyebár le lett cserélve gépekre. sőt a természet etesse a gépeket, lásd biomassza. 1 milliárd tonna OLAJ évente amit jelenleg elégetünk, ez adja a jelenlegi létformát. Ezt az URÁN-nak kell felváltania, mivel nincs más. csak a sok mese.
2014. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!