Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az atommagot képező nukleonok...

Az atommagot képező nukleonok tömege nagyobb, mint az atommagé. A nukleonokat képező kvarkok tömege kisebb, mint a nukleoné?

Figyelt kérdés
atom, atommag, mag, fizika, magfizika, atomfizika, kvark, részecske, proton, neutron, nukleon, kötési energia, tömeg

2014. febr. 16. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mivel szabad kvarkok nem léteznek, így a szabad kvark tömege sem értelmezhető, tehát a kérdésre nincs válasz.


Hogy miért, az pl. így magyarázható:


Ha elkezdenénk eltávolítani egymástól a nukleonban lévő kvarkokat, akkor egyre több energiát kéne befektetnünk, a teljesen szabaddá tételhez pedig végtelen nagy energiát. Vagyis a tömeg is végtelen lenne.

2014. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
Egy laza wikis keresés megmondja.
2014. febr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz:nem. A kvarkok elméleti tömege, ha jól csalódom, 300 protontömeg?
2014. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


tömeg a bal felső sarokban.

2014. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem pontosan arra utal, hogy itt miért van fordítva? 3 MeV tudtommal kisebb mint 900 MeV.
2014. febr. 17. 20:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még nem léteznek szabad kvarkok nem léteznek, de az miért zárná ki a tömegük mérését, miért ne tudna egy kvarkból és annak anti párjából álló mezon annihilálódni?
2014. febr. 17. 20:18
 7/8 A kérdező kommentje:
*Lehet, hogy nem léteznek szabad kvarkok...
2014. febr. 17. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Én itt találtam valamit, amit azért nem teljesen értek, mert nem vagyok térelméletes: [link]

De ha jól értem, akkor itt a szabad részecskék becsült nyugalmi energiája önmagában már nem sokat mond. Belekeveri a gluonmezőt is, azaz az ördög valahol a kvarkok közötti kölcsönhatásban, a kötött állapotban lakik. Lehet, hogy ez koncepciójában hasonló a kovalens kötés azon sajátságához, hogy nincs klasszikus gyökere, de még csak nem is két fizika mennyiség csatolási energiatagja révén születik, mégis kötési energia tartozik hozzá "kicserélődési" energia néven. Szóval a kvantumvilág ilyen fura is tud lenni.

2014. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!