Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jobb a növénynek ha cukros...

Jobb a növénynek ha cukros vízzel locsolom? Gyorsabban nő tőle?

Figyelt kérdés

A növények szén-dioxidból,fényből és vízből termelnek cukrot, majd cukorból polikondenzáció útján cellulózt, ami a növények vázát alkotja. Ha a vízhez cukrot adnék, és úgy vinném be a növénybe locsoláskor, lehetséges hogy gyorsabban építi fel a cellulózrostjait magában?

(Babról van szó, csak hogy tudjátok.)



2014. márc. 2. 12:29
 1/4 sadam87 ***** válasza:

Nem hiszem, amennyire tudom, a növények a talajból nem szoktak szerves anyagokat felvenni (de nem vagyok benne biztos, lehet, hogy képesek rá).

Ha viszont túl sok cukrot adsz a vízhez, akkor az ozmózis jelensége miatt nem fogják tudni a vizet felvenni, azaz akár el is száradhatnak. Emellett a cukor miatt megnövekedhet a mikrobák mennyisége a talajban, ami nem feltétlenül előnyös.

Szóval összegezve szerintem többet árt, mint használ.

2014. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. márc. 2. 13:05
 3/4 Platypus ***** válasza:
Képesek felvenni. Amikor zselében nevelnek növényeket, kész cukrot adnak a táptalajhoz és légmentesen lezárják az edényt. Így steril marad a táptalaj, és nem kell CO2 utánpótlás a növénynek. Elvileg rendes cserepes gazzal is működhet, de a gyakorlatban szerintem nem jó ötlet. Ki tudja, hogy milyen gomba vagy baci szaporodna el a potyacukron és ez mennyire tenne jót a növénynek. És ahogy az előző mondta, a túladagolás meg is ölheti.
2014. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Nálunk az irodánkban az egyik kolléga a napi teájának az utolsó féldecijét napi szinten az egyik cserépbe öntötte a teáját.

A zöldség bírta, hetek alatt sem volt látható rossz hatása rá, de a virágföld úgy megbüdösödött, hogy a cserepet ki kellett költöztetni szabadtérre, aztán földcsere oldotta meg a dolgot.

Teszteredmény: a zöldség bírja, de körülötte senki más.

2014. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!