Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora sebességre képes...

Mekkora sebességre képes felgyorsulni egy zuhanó test a Pandora nevű bolygón az Avatar című filmben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom egy ember a Földön 200 km/h-ra képes felgyorsulni, ha teljes testfelülettel zuhan, 300 km/h-ra, ha fejjel vagy talppal lefelé.

Egy navi őslakos mekkora sebességre képes felgyorsulni zuhanás közben a Pandorán, ha:

- A navi 3 méter magas

- A navi véknyabb felépítésű az embernél, ha ember magasságú lenne, 10%-al kisebb lenne a felülete szemből nézve.

- A Pandora tömege 72%-a a Földének.

- A Pandora légsűrűsége 120%-a a Földének.

- A Pandorán a gravitációs gyorsulás 0,8g (szerintem ez az előző kettő pontból lett származtatva)

- A Pandorán a légnyomás 0,9 atmoszféra (szerintem ez nem befolyásolja a zuhanás sebességét)

Vezessétek le légyszives a végeredményt, hogy hogyan jött ki, az egyes összefüggéseket, mit befolyásolnak.


2014. márc. 5. 20:58
 1/2 anonim válasza:
Némileg hiányosak az adatok:a pontos eredményhez szükség lenne egy "navi" őslakos "c"-jére, ami a test alakjától(!!) függő közegellenállási tényező(a teljes közegellenállási képlet:F=c/2*A*[ró]*v^2).Ezt csak nagyon nehezen lehet megállapítani-autóknál szélgépbe helyezik, és csak úgy tudják visszafejteni.
2014. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vegyük ugyanannyinak, mint az emberé. Azt ki lehet számítani, ha ismerjük a földi viszonyokat és a zuhanás végsebességét, nem?
2014. márc. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!