Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » X^2+y^2-2x-6y=0 x^2+20x+y^2=-5...

X^2+y^2-2x-6y=0 x^2+20x+y^2=-50 A fenti két darab egyenlet két kör egyenlete. Olyan háromszöget kell alkotni, melynek két csúcsa a két kör metszéspontja, a harmadik csúcsa pedig a második kör középpontja?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megoldani ezt a feladatot? Kérem, hogy aki tud az segítsen!

2014. márc. 8. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Leírom az alapot, ha nagyon nem megy írj, és megoldom:

két egyenletből egyenletrendszert csinálsz, megoldod őket, két eredményt kapsz y-ra és x-re is, ezek a megoldáspárok a háromszög két csúcsát fogják adni. A harmadik csúcs pedig a második egyenlet középpontja, vagyis kanonikus alakra kell hozni.

2014. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az általad kiírt két körnek nincs is metszéspontja:

[link]

2014. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs metszéspontja, mert elírtam az egyik egyenletet. X^2+y^2-2x-6y=0 x^2-20x+y^2=-50. Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 9. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyan háromszöget kell alkotni,"

Szóval, mi a kérdés? Oldalak egyenlete, hossza, ....?

2014. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így kaptam meg a feladatot. A kérdés az, hogy melyik az a háromszög melynek két csúcsa a két kör metszéspontja, a harmadik csúcsa pedig a második kör középpontja. A két kör egyenlete adott: X^2+y^2-2x-6y=0 x^2-20x+y^2=-50. Metszéspontokat kell számolni, meg kitalálni a második kör középpontját. Az oldalak egyenletét nem kell meghatározni, sem a hosszát.
2014. márc. 9. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ezt tudom nyújtani:

[link]

2014. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!