Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szén az kiszűri a véletlenül...

Szén az kiszűri a véletlenül szárral lefőzött cseresznye pálinkából a mérgeket?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom cianidos ilyenkor a párlat ha benne marad a szár és a mag is(sajnos vásárolt cefre volt és mondták hogy csak főzni kell)

2014. márc. 10. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aktív szén elvben minden hajlamos adszorbeálni, az aromaanyagokat is, de hogy melyikekt milyen arányban, az erősen kérdéses. Ezért a hatás is.
2014. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tagadom ez ügyben az aroma nem érdekel,csak az hogy ne kapjak mérgező párlatot,hogy ne vesszen kárba egy adagom...
2014. márc. 10. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy kiszűrné, én nem kísérleteznék vele.
2014. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tengor ***** válasza:
"véletlenül"
2014. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Főzőüzemből egy tangazdaságtól vettem a cefrét,ott azt mondták nem kell semmit sem csinálnom vele csak főznöm!

Az egész állaga híg volt,sajnos a második főzés elött vettem észre hogy van benne szár is bőven meg mag is,és utána le is szűrtem.

Szóval az Én helyemben nem véletlent írnál?

2014. márc. 10. 19:22
 6/7 fGhw39-84th ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire sok az a cianid benne? Lehet, hogy felesleges miatta aggódni. Szerintem valahol azt meg lehet méretni.
2014. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A cián, cianidok közömbösíthetőek vas-szulfáttal ( vasgálic ), vagy valami oxidálószerrel pl. nátrium-hipoklorit ( hypo ).

Ha vasgálic oldatot adsz a ciános párlathoz elvileg kék csapadék képződik.

Akár melyik vegyszerrel kezeled, utána újra le kell párolni.

2014. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!