Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok utánanézni, hogy...

Hol tudok utánanézni, hogy november 25-én hány óra hány perckor volt a nap a legmagasabban?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 09:45
 1/3 anonim válasza:
12:00
2014. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shai-Hulud ***** válasza:

A Nap nem 12:00-kor van a legmagasabban...

Hanem a napkelte és a napnyugta közötti félidőben.


2013-ról már nem találtam fenn adatokat, csak 2014-ről.

Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy a 2013 november 25-i és a 2014 november 25-i időpontok mennyire térnek el egymástól, de tekintve, hogy pl. a napfelkelte időpontja 2014 január 1.-én megegyezik a 2014 december 31.-i időponttal (azaz egy év elteltével gyakorlatilag ugyanakkor van napfelkelte), nem lehet 1 percnél nagyobb az eltérés.


A 2014-es adatoknak itt utána tudsz nézni:

[link]


Ha percre pontos értékek kellenek, akkor a napfelkelte és a napnyugta középértéke a delelési idő, ezt korrigálni kell a földrajzi hely szerinti eltéréssel, és így az adott helyre vonatkozó, percre pontos értéket kapod.


Pedro

2014. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazából 97-es adat kellett volna, de talán nem lehet olyan nagy eltérés.
2014. márc. 16. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!