Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az arany olvadási pontja 1200...

Vakondegér kérdése:

Az arany olvadási pontja 1200 celsius fok körül van. Az lenne a kérdés hogy mennyi idő alatt szilárdul meg 0-10 fok közötti hőmérsékleten kb 2-3 cm vastagságú bevonat egy élőlényen ami egy nagyon nagy sárkány?

Figyelt kérdés
Viccesnek hangzik de ezt azért kérdezem mert láttam a Hobbit 2 című filmet és abban volt hogy leöntik folyékony arannyal a sárkányt. Kérem csak a normális nép írjon választ mert ez a válasz fontos lenne egy vita eldöntéséhez. Köszi!

#arany #megszilárdulás.
2014. márc. 26. 22:01
 1/8 Silber ***** válasza:

A gond az, hogy ehhez részben kellene a sárkány pikkelyeinek hőtani adatai. Azokat pedig nincs az az irodalom, ami képes lenne megadni. :) Ezek bonyolult számítások, és nagyon sok egyszerűsítést kell alkalmazni ideális esetben is, nemhogy ilyen komplex témában.

Egyébként az időbeni hőátvitel az ún. "tranziens hőátvitel", ami még rátesz egy lapáttal az egészre. Sajnos erre nem tudunk egzakt választ adni, de elhiheted, több idő lenne szükséges mint amennyit a sárkányon volt jelen.

2014. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:

Ez kb olyan, mint ha a repülő nyúl füleinek légellenállását akarnád kiszámolni.

Csak egy felvetés: lehet, hogy a filmbéli arany nem is valódi arany, hanem csak kitalált, akkor annak nem is biztos, hogy 1200 °C-on van az olvadáspontja és lehet, hogy egészen másként viselkedik, mint a valódi. Simán belefér, hogy -4 fokon elkezd szublimálni, -50 fokon pedig pálinkává változik.

A képzelet világába elég sok minden belefér és teljesen értelmetlen valós dolgokat belekeverni.

2014. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat! Sajnos ettől még kíváncsibb lettem hogy végül is mennyi idő kellene neki ^.^
2014. márc. 27. 08:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért azt próbáld elhinni, hogy a filmeknek (különösen az ilyeneknek) semmi közük a valósághoz. Tömik a fejed fantasztikus maszlagokkal, álproblémák keletkeznek, amiket te úgy szeretnél megoldani, mintha életszerű valós lehetőségek lennének. Kezdjük ott, hogy egy sárkányt, meg bármi mást nem lehet leönteni 2-3 cm vastag arannyal. Meg semmi más folyékonnyal. Ugyanis egyszerűen lefolyik róla. Valamennyi (ami a tapadási együtthatótól, viszkozitástól, és még néhány fizikai tényezőtől függ) marad rajta, a többi lefolyik.

Ami életszerű, ha egy tepsibe 3 cm vastag folyékony aranyat (bármit) öntesz, mennyi idő alatt szilárdul meg. Erre ideális esetben az anyag hőáramlási tényezője és még néhány más fizikai jellemző ismeretében lehet válaszolni, de itt senki nem fogja egy téglalapra se kiszámolni neked, ahhoz túl sok munkát kell befektetni.

2014. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pár plusz gondolat a kérdésedhez: vastag, forró, nehéz az az aranybevonat.

Nem égne el a sárkány mielőtt megszilárdulna az arany, ill. nem roppanna össze a több/sok tonna aranytól?

2014. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tengor ***** válasza:
OFF: nekem már kedvem sincs a Hobbit 2-höz...
2014. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok vele hogy az egész film valótlan. De ez az én fejemből kipattan kérdés amit tudom hogy megválaszolni lehetetlen vagy rengeteg energiát és időt venne igénybe. Jogosan tarthattok bolondnak is akár hogy ilyenre gondoltam de szerintem ilyen "lehetetlen" kérdések minden embernek a fejében megfogalmazódnak valamivel kapcsolatosan.
2014. márc. 27. 15:09
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Nem égne el a sárkány mielőtt megszilárdulna az arany"

Nem.

Ezt a sárkányt állatira nem pörkölte meg az olvadt arany. Ebből arra következtetek, hogy a pikkelyei kutyarossz hővezetők. Az arany ennyi idő alatt nem is köthetett meg rajta.

De a filmben nem tűnt nekem megszilárdult aranynak a réteg, csupán facán nedvesítette a sárkányt, az lehetett egy olvadt bevonat is, ami utána leperegve szilárdult csak meg.

Persze irreális az egész, de most engedtem a mesének. :D

2014. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!