Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Édesvíz-biológus szeretnék...

CsiRkehusi kérdése:

Édesvíz-biológus szeretnék lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, 11-es (régi rendszer szerint 10-es, még 2 évem van az érettségiig). Biológia és magyar fakultációra jelentkeztem, mert valószínűleg a biológia irányába mozdulok majd a jövőben, a magyart pedig egyszerűen csak élvezem és sikerem van benne. Édesvíz-biológusok, kérlek, írjatok véleményeket! Mik a tapasztalataitok a tanulás, illetve maga a munka terén? Szeretném jobban megismerni a szakmát, mielőtt választok. Tengerbiológusok, úgyszintén! Köszönöm, srácok!:)

2014. ápr. 2. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
hát, nem vagyok édesvíz biológus, de szerintem viszonylag egyértelmű, hogy el kell menned valami biosz szakra (mondjuk ELTE), lenyomni, aztán a mestert is, aztán a PhD-t is, közben releváns szakmai gyakot és kutatásokat vadászni, és talán egyszer valóban eléred. Kész vagy feláldozni a köv. 10 évedet erre a mókára, vagy csak tetszettek a békák a biosz könyvben?
2014. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk az édesvíz-biológus nem egy hiányszakma, nem hiszem, hogy akár csak évente egy új állás is létrejön belőle. Szóval ha tényleg komolyan ezt gondolod, akkor készülj fel az ordas szívásra az álláskeresés terén. (Jó, mindjuk 16 évesen az ember még pont leszarja az állást, de ha ott lesel 22 évesen, hogy minimálbérből kell megélned a szennyvíztelep baktériumait tanulmányozva, nos, akkor késő lesz újraolvasni ezt a hozzászólást.)

A biológia egyébként tud nagyon szép lenni, én is biológus vagyok, szóval tudom. Mondjuk én molekuláris biológiával foglalkozom, és ha van némi affinitásod a kémiához is, akkor érdemes elgondolozni ezen is. (Ha nincs, akkor meg a vízbiológiát amúgy is felejtsd el...)

2014. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fGhw39-84th ***** válasza:

"Édesvíz-biológus szeretnék lenni, mit tegyek?"

Térj észhez! :D

2014. ápr. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Édesvíz-biológus" nálad a hidrobiológust jelenti? Egyébként ugyanazt kell tenned, mint mindenkinek, aki valamilyen biológus akar lenne. Érettségi után felvételizel egy egyetem biológia szakjára, ahol elvégzed a szükséges tárgyakat, szakirányt választasz, keresel egy megfelelő szakdolgozati témát, és lediplomázol. Persze a neheze csak ezután jön, munkát találni, de addigra már legalább tudni fogod, hogy hol, hogyan keress munkát.

Magyarországon tudtommal nincs túl nagy igény hinrobiológusokra (tengerbiológusokra még kevésbé), de ha jó vagy akkor az egyetemen talán el tudsz helyezkedni.

De már kifejezett hidrobiológus képzés is van az országban ( [link] mondjuk ehhez is biológia alapszakon kell elindulni ( [link] Viszont úgy gondolom, hogy emiatt kicsit nagyobb a verseny a munkalehetőségekért.

2014. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

#4


limnológust


[link]

2014. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak, aki nem akart lebeszélni.
2014. ápr. 5. 09:10
 7/8 anonim válasza:
Ha komolyan gondolod, én mindenképpen a külföldet ajánlanám (főleg ha tengerbiológus lennél, "levelezőn" érdekes lehet elvégezni :P), már csak azért is mert otthon nem túl valószínű, hogy fogsz rendes munkát találni, és ha már esélyes, hogy külföldön kell dolgoznod, többet érsz egy kinti diplomával. Annyi tapasztalatom van a témában, hogy jelenleg a UK-ben tanulok zoológiát, és nagyon élvezem, és már most több lehetőségem van, mint ami otthon lehetne. Első évben még nem kapunk ösztöndíjat, nem nagyon vehetünk részt kutatásban meg ilyenek, de rengeteg helyen lehet önkénteskedni, ami később nagyon jól mutat majd az önéletrajzodban, és könnyebben találsz majd munkát. Legalábbis itt nagyon ezt mondják. :D Mondjuk ezt én még nem tudom, de tény, hogy nagyobb kultúrája van itt az önkénteskedésnek, mint otthon.
2014. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a külfödön én is gondolkoztam már sokat. Köszi a választ!:)
2014. ápr. 13. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!