Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Etológusként hogy helyezkedhet...

Etológusként hogy helyezkedhetek el?

Figyelt kérdés
Tudom, mi az etológia. Szeretnék az ELTE-re menni. Ha elvégeztem a szükséges képzéseket, hogyan kereshetek ezzel pénzt?

2014. ápr. 3. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha tudod, mi az etológia, akkor hogyhogy ez kérdés?
2014. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem értelek. Szeretnék etológus lenni, és igen, tudom, hogy az etológia az állatok viselkedésével foglalkozik. A kérdés az, hogy ha elvégeztem a szükséges képzéseket, hogyan helyezkedhetek el vele, hogyan kereshetek ezzel pénzt.
2014. ápr. 4. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha ismered a tudományt, tudhatod, mire jó (mág hát bele sem kezdesz egy szakba, ha nem tudod, hogyan helyezkedsz el, hiszen karrierhez keresel képesítést, és nem fordítva). El tudod képzelni egészen újszerű lehetőségeket, de - mivel nem beszéltünk semmilyen specializációról, mely segítene tájékozódni - a legvalószínűbb az akadémiai karrier és/vagy a felsőfokú oktatás.



Egyébként tudod, melyik szakon kellene tanulnod?

2014. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom, milyen képzések kellenek, utánajártam. De addig nem leszek benne biztos, hogy tényleg oda akarok menni, amíg nincs tervem arról, hogy hogyan fogok belőle megélni. A felsőoktatás-beli tanár jó ötlet, szívesen lennék. De mi a garancia, hogy kapok ott állást? Addig miből élek meg?
2014. ápr. 4. 17:48
 5/16 anonim ***** válasza:
Semmi garancia nincs rá. Ezért kell egy b-terv is. Ha az etológia a biológián belül tanítják, akkor biológiatanárként kell biztosítani egy alternatívát
2014. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát kell egy b-terv. Ez jó ötlet. Már csak az a kérdés, hogy mi is lehene a b-tervem?
2014. ápr. 4. 20:17
 7/16 anonim ***** válasza:
Elárulod, hol tudod tanulni az etológiát?
2014. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ELTE Természettudományi Kar, Etológiai Tanszék
2014. ápr. 4. 20:39
 9/16 A kérdező kommentje:
B-terv ötletek?
2014. ápr. 4. 20:40
 10/16 fGhw39-84th ***** válasza:
Kutyakiképző. És ez nem vicc. tényleg vannak ELTE eltológiát végzett ismerősöm kutyaiskolánál.
2014. ápr. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!