Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik a többszörös hatványoz...

Létezik a többszörös hatványozást egyszerűsítő matematikai művelet? Pld: hat ( ( ( ( ( (a hat a hatodikon) a hatodikon) a hatodikon) a hatodikon) a hatodikon) a hatodikon) -adikon

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, a szorzás az azonos számok többszöri összeadását egyszerűsítő művelet:

4x8 = 8+8+8+8


A hatványozás pedig az azonos tényezővel szorzásokat egyszerűsíti.

7^3 = 7x7x7


Továbblépve, létezik olyan művelet, hogy a hatványozott hatvány hatványa azonos kitevőkkel?


Azt értem, hogy ha a hatot hatodik hatványra emelem hatszor, akkor az ugyanaz, mint ha a hatot hatsztorhatodik hatványra emelném:

((((((6^6)^6)^6)^6)^6)^6) = 6^(6x6)



De mi van, ha magukat a hatványozás kitevőjeit (a kicsi számot) emelem hatványra? Ez elvileg úgy nézne ki, hogy a kicsi szám is kap egy még kisebb számot mögé, az is, és így tovább.


Lehet ezt matematikailag egy műveletbe összevonni? Mi a neve a műveletnek? Használnak ilyesmit pld többdimenziós számításokhoz, multiverumok modellezéséhez vag ybármi ilyesmihez?



2014. ápr. 4. 14:09
 1/7 A kérdező kommentje:
6^(6^(6^(6^(6^(6^6))))) = ?
2014. ápr. 4. 14:13
 2/7 2xSü ***** válasza:
83%
Létezik, bár én még soha nem találkoztam a tényleges használatával: [link]
2014. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a hatványt valamilyen hatványra emeled pl 2 a másodikoon a harmadikon ugye az azt eredményezi hogy lesz 2 a hatodikonod

tehát 6^6^6 = 6^36 és így tovább

2014. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-esnek nagyon köszönöm!

TETRÁCIÓ!!!



Wow, ma reggel újra feltaláltam egy műveletet, amiről senki nem tanította hogy létezne! Kár, hogy már más is feltalálta, így nem fogok érte Nobel-díjat kapni.

2014. ápr. 4. 14:34
 5/7 anonim válasza:
Nincs matematikai Nobel-díj.
2014. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2xSü ***** válasza:
Aki leszavazta a válaszomat, az meg tudja indokolni a miértjét? Nincs vele különösebb gondom, csak ilyenkor nem igazán értem, hogy miért ne lett volna a válaszom hasznos. :-) A kérdésre válaszoltam és azt hiszem releváns, valós választ adtam rá.
2014. ápr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én FEL szavaztalak, zölddel..
2014. ápr. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!