Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az apokromát féle távcsövek...

Az apokromát féle távcsövek földi megfigyelésekre is alkalmasak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 22:25
 1/6 anonim válasza:

Persze, ha Ignác ablakán akarsz benézni.

De vigyázz!!! A látvány borzalmas lesz.

2014. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most az apolencse valójában mit jelent ,azt hogy teljesen nincs rajta kékes színezés ,chromatikus aberráció?


Vagy csak ha szabályosan középről nézzük akkornincs, ugyanis nekem van egy ED távcsövem és elvileg azt írta hogy nincs kromatikus ab, de én úgy veszem észre hogy ez csak akkor igaz ha nem mozdul el a szemed az okulár középtengelyétől ,vagyis feltételezzük hogy pontosan középen nézel végig a távcsőbe.


Ezt a kérdezőtöl is kérdem .

2014. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak feltettem egy kérdést. Nen vagyok jártas így 16 évesen a csillagászati dolgokban, de köszönöm nagyon az eddigi "hasznos" válaszokat.:)
2014. ápr. 6. 14:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak feltettem egy kérdést. Nem vagyok jártas így 16 évesen a csillagászati dolgokban, de köszönöm nagyon az eddigi "hasznos" válaszokat.:)
2014. ápr. 6. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,a lencsés távcsövek egyenes állású képet adnak, így földi megfigyelésekre is teljesen jók.
2014. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ!
2014. ápr. 6. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!