Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meteorológusok, vagy az űr...

Meteorológusok, vagy az űr szerelmesei, megválaszolnátok nekem két kérdést?

Figyelt kérdés

1. Mi történne egy földtípusú bolygóval, ha két holdja lenne, egy kisebb, ami közelebb keringene, és egy nagyobb, ami messzebb?


2. Maximálisan csak 4 évszak lehet, vagy több is előfordulhat?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2014. ápr. 8. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

1: a kisebb hamarosan kirepülne.

2: annyi évszakra osztod az évet, amennyire csak akarod. Persze hold nélkül nem biztos, hogy egyáltalán lennének évszakok.

2014. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az élet kihalna, ha a földnek lenne gyűrűje?
2014. ápr. 8. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Megjegyzem a Marsnak 2 holdja van, Phobos és Deimos. Bár távolabb kering a Naptól mint a Föld. ( A Nap gravitációja kevésbé "keveri meg" a holdak pályáját.)

A Föld esetében egy ici-pici aszteroida talán elférne valamelyik Lagrange pontban ( L3, L4 ), de azok a Holddal egyenlő távolságra vannak.

2) -

3) Ha a Földnek valahogyan egy komolyabb gyűrűje képződne az erősen kihatna a bioszférára, de az élet nem pusztulna ki.

Megjegyzem műhold roncsokból, űrszemétből álló ritkás gyűrűje most is van a Földnek.

2014. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 moonlightsentinel ***** válasza:
100%

1) Ehhez pontos számadatokat kellene tudni. A gravitációs erő képlete: F=G*m1*m2/(d^2). Ha csak ilyen általános dolgokat tudunk, valószínűleg lenne árapályjelenség, de sokkal kaotikusabb, nem ilyen rendszeres a két hold miatt.

A kisebb nem repülne ki (miért repülne?), esetleg az fordulhat elő, hogy ha sokkal kisebb tömegű, hogy a másik hold körüli pályára áll.


2) Igazából 2 évszak van, a nyár, és a tél, egy hideg és egy meleg periódus. A tavasz és az ősz csak ezek közötti átmenet. A nyár a meleg, napos periódus, a tél hideg, naphiányos. Ennél több opció nem nagyon van, így nem lehet akárhány évszak. Esetleg az évszakok hossza változhat erőteljesen, ha a bolygó tengelyferdesége nem stabil, de ez egy elég furcsa helyzet.


3) Mivel a gyűrűk bőven a légkör fölött vannak, nem hiszem, hogy szignifikáns hatásuk lenne az életre.

2014. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 moonlightsentinel ***** válasza:
70%
Ja, és a Holdnak semmi köze az évszakokhoz! Nem tudom, az első honnan vette a válaszait!
2014. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Hold stabilizálja a Földet - nélküle azért nem lennének évszakok, mert minden kaotikus lenne.
2014. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes megközelítés #6 válaszadó!

Lehet, hogy maradi vagyok, de én úgy tudom, a Föld forgástengelyét a pörgettyű-hatás stabilizálja.

A Merkúr, Vénusz miért nem bukfencezik? Nincs holdjuk.

2014. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
pontosan pörgettyű-hatást gyakorol a Hold a Földre, mivel körülötte kering! gravitációs kölcsönhatásban vannak
2014. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!