Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan és miből tudok házilag...

Hogyan és miből tudok házilag jó hatásfokú demodulátor diódát készíteni? Valahol olvastam, hogy valaki rézgálic kristállyal is készített.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Rézgálic? No ez nekem is új. Pedig olvastam már galenit kristályos, rézoxidos, és grafit detektorról, ami házilag elkészíthető. Sőt olyanról is, hogy gyertya lánggal is lehet demodulálni.

Gondolom, hiába győzködnélek, hogy egy aranytűs germánium dióda, vagy egy schottky jobb, ha korhű rádiót akarsz.

Ha küldesz egy e-mail címet privátba, szkennelek neköd.

2014. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott mit keres a rézgálic a rádiótechnikában.

A hőskorban az amatőrök a telepeket is maguk készítették. Az egyik elemfajtához kellet CuSO4 .

Van anyagom házi-készítésű detektorokról, de túl hosszú, hogy bepötyögjem.

2014. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!