Mit jelent az, hogy n+1?




válasza:Azt, hogy n-nél 1-el több. Pl. ha n=2 akkor n+1 -> 2+1=3.
Mivel kapcsolatban kell?




válasza:



válasza:Általában bevett szokás, hogy természetes számot jelölünk n-el. (Az n gondolom a numerus/number vagy a naturalis/natural numerus/number kifejezésből jött.) De akár el is lehet ettől térni. Ez attól is függ, a matematika melyik ágáról van szó. Mindenesetre ha sorszámról, darabszámról van szó, sok esetben ezt n-el jelölik. Sorszám esetén még szokták az i-t is használni az index rövidítéseként.
Van olyan eset, hogy n valóban egy természetes számból jön, de olyan kérdésbe kerül bele, ahol a megoldás akár valós szám is lehet.
Vagy pl. algebrában hagyományosan x-el jelöljük az ismeretlent – amúgy arab hatásra, lásd: [link] –, a továbbiakat y-al, illetve z-vel. De mondjuk ha olyan a feladat, akkor választhatunk más változónevet is. Pl. ha egy feladatban az oxigén és nitrogén arányáról van szó, akkor akár jelölheted a két ismeretlen o-val és n-el is.




válasza:További kérdések:
Golf-áramlat fűti Európát, ha leállna akkor hidegebb lenne a kontinensen. Ami logikám szerint jól ellensúlyozná a globális felmelegedést. Nyilván Amerikában meg melegebb lenne de az meg kit érdekel.
Az elmélet szerint tektonikus és eróziós hatások végeredménye. Szerintem meg pont úgy néz ki mintha egy hatalmas égitest végighasította volna az "oldalát", és ez okozta. Nem?
Kb 20-30, kb. 30-40 kb. 50-60 évig még vagy tovább? Utána nagy összeomlás jön vagy ilyen nem várható?
Vegyesen lesznek az érmék. Némelyek a fej, mások az írás oldalára fordulva.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




