Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világ alapvetően rendezetlen...

A világ alapvetően rendezetlen. Egy adott szintű rendezettségből azt az energiamennyiséget lehet kinyerni, amely energiamennyiséget a rendezetlenségbe annak ezen szintű rendezett formába történő alakításához kell befektetni. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 19:08
 1/9 anonim válasza:
Üdv ! Nekem az a véleményem, hogy az első mondat - és ebből vonatkoztattok is - téves . A világ nem rendezetlen, hisz törvények irányítják, amelyek az egyensúlyra, ha úgy tetszik " harmóniára" törekszenek. A fizikai törvények megfelelőképp leírják mindezt, már amelyeket ismerünk . Azonban, ha jobban kifejtenéd a kérdés-leírást , talán többet tudnék mondani. Ui.: lehet , hogy csak szerintem téves a megfogalmazás .
2014. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Így, újra visszaolvasva (pedig többször is megtettem, mielőtt kiírtam) valóban félreérthető. Úgy értettem a rendezetlenséget, hogy a világban lévő, az azt alkotó anyag és energia, ami rendezetlen.
2014. ápr. 11. 20:21
 3/9 anonim válasza:
Nos, erről nekem sincs határozott véleményem, mármint ami az energia eloszlást illeti. Sokat nem is tudok hozzáfűzni,de van egy videó-sorozat,ami takán segíthet megérteni egy részét : https://www.youtube.com/watch?v=0f1dNuGYSb8
2014. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, a világ alapvetően rendezett. A rendezettség bontásával az az energia szabadul fel, ami a rendezettséget fenntartotta. (lásd: atombomba)

A rendezésbe fektetett energia felszabadul, ha a rendezettséget bontjuk, ez igaz belőle, de van úgy hogy a rendezéskor is energia szabadul, amikor két rendezett egységet összerendezel, akkor fog maradni felesleges energia, ami nem szügséges a rend fenntartásához, ez szabadul fel ekkor. (lásd: magfúzió)

2014. ápr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A világ alapvetően rendezett.

Ezt azért mondom, mert kezdetben teljesen rendezett volt (egyetlen pont), aztán ez robbant fel, de még utána is nagyon rendezett volt (gömbszimmetrikus) - és az idő múlásával egyre rendezetlenebb, de még nagyon is sok rend van benne.


A többi, amit írtál, lehet, hogy stimmel.

2014. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ergo a világ egy rendezett állapotból a rendezetlenség felé tart? Ennek ellenére a jelenlegi prognózisok szerinti mindkét lehetőség vagyis a Nagy Reccs és a Hőhalál állapota is ugyanolyan rendezett, mint a Nagy Bumm kezdeti állapota. Hiszen előbbinél egy nagy fekete lyukká húzza össze a gravitáció világunkat, míg utóbbinál az egyes részecskék annyira eltávolodnak egymástól, hogy már semmiféle kapcsolat nem lesz köztük. Tehát kell lennie egy köztes, leginkább rendezetlen állapotnak, egy amolyan rendezetlenségi csúcspontnak valamikor az univerzum jövőbeni történelmében.
2014. ápr. 13. 09:25
 7/9 A kérdező kommentje:

#4:

Az atombomba oké hogy egy erősen rendezett forma, de azt össze kell rakni, tehát egy rendet kell alkotni, hogy az atombomba létrejöjjön. És ez nem csak magára a konstrukció megalkotására vonatkozik, hanem főként a bomba anyagának megalkotására. A hasadóanyag nem terem csak úgy magától, annak létrejöttéhez óriási energia befektetésére van szükség (lásd szupernóvák). Jelenleg pedig az univerzum még mindig lényegesen, sok-sok nagyságrenddel több hidrogént tartalmaz, mint hasadóanyagot.


"de van úgy hogy a rendezéskor is energia szabadul, amikor két rendezett egységet összerendezel, akkor fog maradni felesleges energia, ami nem szügséges a rend fenntartásához, ez szabadul fel ekkor. (lásd: magfúzió)"


A magfúzió folyamatánál melyik két rendezett egységet rendezed össze (összébb)?

2014. ápr. 13. 09:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az atombomba belselyében lezajló reakcióról beszélek.. -.-

Az urán vagy más radioaktív elem atomjait felbontják. Az atom rendezett, és felbotják a rendet, így felszabadul az energia, ami a rendet fenntartotta. Vili?

2014. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A magfúzió ha nem tudnád az, amikor két atom egyesül és új elemet alkot. Persze ehhez is sok energia kell, de amikor a fúzió megtörténik, sokkal több energia szabadul fel.

Pl. Ott a Nap. A magjában hidrogén atomok egyesülnek hélium atomokká, és sok energia szabadul fel. (hő, fény, sugárzás) Ez egy fajta fúzió.

Persze csak a magas nyomásnak köszönhetően tud létrejönni, ami a csillag belsejében uralkodik.


Az előző kommentemhez: Bocs, nem olvastam el az egész kommentedet. xD

Hogyha úgy nézzük, igen, ki kellett alakulnia, de előtte is egy rend volt, s ebből lett újabb rend.

2014. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!