Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A legkisebb értékküszöb?

A legkisebb értékküszöb?

Figyelt kérdés
A lehető legkisebb érték matematikai meghatározása érdekelne. Gondolok itt egy olyan értékre (számra) ami egy legalsó értékküszöb. Ezt felírhatjuk pl. : 10‒24 (tíz a mínusz huszonnegyedikenként), de ezt a végtelenig lehetne sorolni, szóval van-e olyan algoritmus vagy valami hasonló ami a legkisebb értékküszöbre mutat?

2014. ápr. 11. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

0.

Ha negatív számok is lehetnek akkor akár meddig elmehetünk negatívba, nincs legkisebb.

2014. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem , pozitív számokra gondolok , illetve valami utalásra. x < 0 értelmetlen ; x < 1 túl nagy "vásznat" kínál egy, a legkisebb, vagy a matematikában értelmezésre nem feleslegesnek tartott értékre. Pl.: x < 10^100 (ami a Wikipédián feltüntetett legnagyobb prefixum)
2014. ápr. 11. 22:05
 3/6 A kérdező kommentje:
10^-100*
2014. ápr. 11. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értékküszöb hanem küszöbérték. ε-al (epszilonnal) szokás jelölni, Konkrét numerikus számításnál rögzített kis szám. Pl. ε1=10^-25 (tíz a mínusz 25.-iken) minden ε nagyobb mint 0.

Nincs legkisebb ε küszöbérték, egyszerű belátni, tegyük fel hogy van, vegyük a felét már is kisebbet kapunk, azaz nem jó a feltételezés hogy van.


"a Wikipédián feltüntetett legnagyobb prefixum"

[link]

Én 10^48-ant láttam mint legnagyobb prefixum-ot és ez sem hivatalos prefixum, hivatalosan 10^24 a legnagyobb. Hol láttál ennél nagyobbat?

2014. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, belátom, hogy legkisebb küszöbérték valóban nem "fogalmazható" meg, ezzel tisztában is voltam a kérdés írása előtt is csak csupán kíváncsi voltam .. A Wikipédián ( [link] )itt találod a a 10^100 prefixumot , googol néven. Köszönöm !
2014. ápr. 13. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Másként megközelítve tulajdonképpen a 0-hoz legközelebb lévő nála nagyobb számot kerested, ilyen azért nincs mert bármely 2 szám között végtelen sok szám van.

"itt találod a a 10^100 prefixumot , googol néven"

Az nem prefixum hanem számnév.

2014. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!