Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amit beszív egy fekete lyuk...

Amit beszív egy fekete lyuk az hová kerül? Egy másik dimenzióba?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 21:56
1 2
 11/16 anonim válasza:
50%
Azért ezen érdemes tovább filozofálni. A kérdés is érdekes. Ha összehasonlítjuk a fekete lyukak elképesztően kicsi méretébe belehulló anyagok mennyiségét és az ősrobbanás elméletet, ahol is egyik pillanatról a másikra keletkezik hirtelen a nagy semmiből egyszerre csak végtelen mennyiségű anyag, akár igaz is lehet a másik dimenzió elmélete. Az ebbe a baromi nagy gravitációba belemenő anyagok ha energiává is alakulnak, akkor egy idő után annak is távoznia kellene valahová, amire bizonyíték viszont nem található az ismert univerzumban. Ez a rettenetes gravitáció, ami valószínűleg mindent széttép és átalakít energiává, azt az energiát semmivé, egy térben és időben állandó égitest önmagába nem nyelheti el. A folyamatnak valamilyen kataklizmával elméletileg végződnie kéne. De nem teszi, hanem nyeli, nyeli, és a galaxis pedig lassacskán apránként szépen beleiramlik. Persze ez igencsak fantáziálgatás, bizonyítékot nyilván soha nem fogunk tudni találni rá, mert ha legyőzve a veszettül nagy távolságot be is lennénk képesek küldeni egy szondát, az is széttépődik, anyagól energiává alakul, és ha létezik túloldal, akkor az ott előbújó elemi részecskéi is teljesen új valamiként fröcskölődne ki belőle. Bele kell nyugodnunk, hogy ez érdekes filozófiai találgatás, és az univerzumunk számunkra örök rejtélye marad.
2014. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Ga-Te ***** válasza:
Ezt már másik kérdés alá is felvázoltam de ide is megosztom: Elég sokat utána olvastam ennek a fekete lyuk témának. Mindig is érdekelt a téma nagyon. Főleg a most megjelenő film a "Csillagok között" után még jobban felkeltette az érdeklődésemet a téma. És eme kutakodások után észrevettem valamit amire úgy néz ki senki nem gondol soha. Amiben szerintem minden tudós és nem tudós ember egyet ért az az univerzum legnagyobb és legmegdönthetetlenebb ténye az, hogy minden ami az univerzumban történik és van az egyensúlyon alapszik. Anyag-antianyag, jó-rossz, világos-sötét, jing-jang és reggelig sorolhatnám. Viszont ennél a fekete lyuk mizériánál mindenki mintha csak egyoldalúan vélekedne róla. A fekete lyuk csak szippant és kész onnan semmi nem kerül ki és vége. Én szerintem a fekete lyuk egy ellen lényege egy másik objektumnak ami máshol van. Nem biztos hogy ebben az univerzumban. Lehet az nem is egy univerzum valami teljesen más ahol fehér minden és van egy gömb amiből folyamatosan szállingóznak ki mindenféle dolgok. A gömb szót viszont azért használtam mert talán az egyetlen dolog aminek az ellenkezője is ugyanaz az egy gömb. Szóval ha a fekete lyuk egy gömb és igaz az elméletem akkor az ellenpárja is egy gömb ami világít és folyamatosan szórja ki magából az anyagokat. De itt álljunk egy egy percre. Sokkal valószínűbbnek tartom hogy mivel igen, valószínűleg ami bekerül az esemény-horizontba az az irdatlan mennyiségű gravitációnak köszönhetően széthullik a legapróbb alkotóelemeire vagy csak az általunk ismert legkisebb elemi bomlásra a "maghasadáson" megy keresztül akkor szerintem a fekete lyuk másik oldalán egy Nap azaz egy csillag áll. Ami a túloldalon bekerül a lyukba az a másik oldalon elég. Ha ez igaz akkor ismét bizonyosságot nyer a legalapabb törvény az univerzumban. Ami befelé elpusztul az átalakul és táplál egy másik valamit pl. egy Napot ami életed ad. És végül ennek a napnak a helyén is egy fekete lyuk lesz ami ugyan ezt csinálja és így fog ez menni örök időkig. Azért is tartom ezt valószínűnek mert ami bekerül a fekete lyukba nyílván megváltozik, nem pusztul el csak átalakul. Az anyag soha nem vész el csak átalakul. Ha egy ember belesodródna a lyukba lényegében atombombává válna maghasadás lépne fel, elemeire hullana ez által hatalmas hő keletkezne a túloldalon meg mint Nap izzana és adna életet. A mai napig amúgy nem bizonyított tény hogy egy Nap belsejében valójában mi is van és honnan nyeri ezt az irdalmatlan energiát. És érdekes hogy telis tele van az univerzum napokkal ugyanúgy ahogy fekete lyukkal is.
2014. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: Elég jól ismerjük a csillagok felépítését és működését, a magfúzió folyamatát, a különböző ciklusokat, amik folyamata során a csillagok elemátalakítást és energiafelszabadítást végeznek. Nem kell túlmisztifikálni, de érdemes utánaolvasni, tanulni róla kicsit, mielőtt mindenféle elrugaszkodott fantazmagóriákat találunk ki rájuk :)


A fekete lyukak ellenoldalát képező fehér lyukak ötlete már egyébként sem a te találmányod, sokan felvetették már hasonló gondolatmenet útján a hipotetikus létezésüket. Viszont egyelőre sehol sem találtak sem a földi, sem a fellőtt űrtávcsövek ilyesmi objektumokat, míg fekete lyukakból már jó sokat sikerült azonosítani.

2014. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ga-Te ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy az én találmányom de a Nap elméletet nem igazán találod meg sehol. :p Amúgy a fekete lyukakról elég sokat tudunk? Semmit nem tudunk csak feltevések vannak. ;)
2014. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Grifftech válasza:
50%
Szerintem a fekete lyuk egy olyan interdimenzionális átjáró ami egy "végtelenül" "sűrű" lyuba öszpontosít minden anyagot illetve molekuláira bontott tárgyat egy úgy mond másik végpontben kialakult részen újból anyaggá vagy energiávaá épít. miért gondolom így? : egy robbanás is gömb alakban terjed. Ha az Ős robbanást vesszük alapul ami terjed időn és téren át az is minden irányban terjed, tehát gömb alakban. Na most ebben a gömbben alakult ki az idő a tér és az anyag. Az energia nem vész el csak át alakul, tehát mivel minen energiából van, nem veszhet el és nem eshet rabságba valahol. a gömb alakú ősrobbanásban kialakultak lyukak ahopgy minden anyagban a mulekulák között van rés, oda bekerül egy másik ponton "kijöhet" mivel az anyag molekuláira eset szét a X g erő hatására az örvényen keresztül ugyan azzal az erővel "rakódik" össze, vagy hibásan, de össze tevődig, kérdés a fizikai törvégyek valósak és pontosak amit ismerünk vagy nem. Tegyük fel ha valósak és mindenre igazak akkor az anyga nem vészel és ha nem is alakul át egy szuper örvény miatt akkor össze ál ugyan úgy tehát egy féreg juk van a gömb alakú univerzumban egy pálya görgét leírva de a gömben maradva csak más pontján. Tömnören. Ha a feketelyuk egy szuper gravitációs örvégy akkor nem magába olvasztja a sok milliárd éve folyó anyagot és sugárzást hanem továbbítje agy olyan pontra ami szegényegg ebből hogy új és új "anyag illetve most már mondhatom az it "élet" jöjjön létre, az univerzum a fekete lyukak által tartja életben önmagát mint az élet. bizonyos emberi szervek is újra hasznosítással tertja magát így fent. és még sok sok sok elmélet lehet. A kamerás válaszra válaszolva: egy kamera ha átjukta se ére ide a rádió jele csak X milló év mulva attól függ, hogy hol yvan a lyul vége, milyen messze tőlünk. De csak elmélkedés. szerintem egy önfen tartó rendszer része ami az életet eneriáit és a többi élethez tartozó energiát újjá épít újra hasznosít. De mivel ez ismeretlen terület még most így csak fantáziálhatunk róla mi van ott vagy utánna, mindenki fantáziája, még most, valamikor azt is felfedezzük mint azt hogy a föld nem lapos és nem a nap kering a föld körül. Kösszönöm hogy ha elolvastatok. :)
2015. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nos, ha egy csillagot "szippant be" akkor az a fekete lyuk körüli akkréciós korongba kerül. Ha egy kamerára vagy űrhajóra gondolsz, akkor csak azt tudom mondani mint az elöttem levök. (nem ilyen későn kéne írnom mi?)
2017. ápr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!