Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon mi az egyetemes végső...

Prométeum kérdése:

Vajon mi az egyetemes végső igazság?

Figyelt kérdés
Ezt kozmikus és egyetemes értelemben értem

2014. ápr. 16. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az emberi hülyeség és az univerzum határtalan.
2014. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A létezés csak a természet törvényeinek tömeges alkalmazásának véletlen következménye. Célt és értelmet viszont te adsz neki. Vagy 42.
2014. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Miről?
2014. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ú,ez a kérdés nagyon hegyibeszéd pozitívnak tűnik...


Már látom is előre:Elkezdődik a "válaszadás"(egy objektíven megválaszolhatatlan kérdésre) és aztán valaki majd elkezdi a "bezzeg ti materialisták" szövegelést.


Esetleg még a kvantumfizika is szóba kerül mert az most menő...


Na mindegy.Mivel kíváncsi vagyok egy pár ezer éves nagy talánynak a megoldására,ezért figyelem a kérdést,és ha valaki leírná véletlenül pont ide a helyes választ akkor örülni fogok hogy részese lehettem eme történelmi pillanatnak.

2014. ápr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 2xSü ***** válasza:
100%

Végülis csak az emberiség létezése óta kutatjuk ezt a kérdést, egyre kifinomultabb eszközökkel. Vannak, akik egész életükben tanulnak, kutatnak, hogy a világ csak egy apró töredékét – a sivatagban egy porszemnyi részt – jobban megértsék, hogy közelebb kerüljenek ahhoz a bizonyos végső igazsághoz. Mi viszont így előre írjuk le a választ, lehetőleg pár sorba…


Mindenesetre ha megtaláltuk a végső igazságot, ígérem, értesíteni fogunk téged is… :-)

2014. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy egy sör mindig belefér.
2014. ápr. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A 42 már közel áll, de filozofikus poénnak jó csupán. Nincs egzakt végizság, világképlet. De egyet mondok: ha megtaláltad volna önmagad valamiben, fel sem merülne a kérdés. A DNS láncod, a múltad, az emlékeid, a személyiséged, érzelmi térképed, ujjlenyomatod egyedi? Egyediek bizony, ezért miért is akarsz magadnak valami silány egyenmegolldást? Magadra erőltetés lenne az csak. Most úgy tűnik nem a kérdéshez írok, pedig pont, hogy de. Aki megtalálta magát önnön szenvedélyében, mely olyan pillanatokat - igen, ezek a katartisztikus flashek sokszor pillanatok tudnak lenni, ebben a világban ez így és ennyiben megoldott - szóval olyan pillanatokat szülnek, amiket önkéntelenül is kibukik önmaga felé az emberbő, hogy "igen, ezért érdemes élni", na akkor számára ott rejtezik a végső egyetemes igazság. Amikor úgy érzi az univerzumot fogadja magába, egy vele, ő maga pedig kiterjedés nélküli pont. Ez van, akinél a meditáció, van, akinél a bor, zene, zenélés, sport. Satorinak is mondják. Aztán ott van az életfilozófia, jobb helyeken (fejekben) ilyen is kialakul, módszertana ez is az önmegvalósításnak, hosszútávú megélésnek. Egyszóval ne kifelé, befelé keresgélj! Paradoxnak tűnhet a válasz, de mivel TE keresed - így óhatatlanul is a saját szűrőiden keresztül gondolkodva és érezve - a válasz ez.
2014. ápr. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy szóval meg tudom adni a választ: Nincs!

Számodra legalábbis nincs, az agyad nem képes ezt az információt felfogni, biológiailag, fizikailag lehetetlen, mivel a világból az érzékszerveiddel csak egy kis töredéket fogsz fel, ez pedig édeskevés.

2014. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az einsteini tér-idő-tömeg összefüggés. :D
2014. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az egyetemes végső igazság az, hogy nem kő beszarni. Ez a Világegyetem qva nagy, ezért semmi sem különösebben lényeges, ami benne történik. Az se lenne túlságosan feltűnő, ha az egész Tejútrendszer csak úgy eltűnne belőle. Hát még az milyen jelentéktelen, hogy egyszer mind meghalunk...
2014. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!