Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbi linken helyes a...

Az alábbi linken helyes a megfogalmazás a mediánnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]

2014. ápr. 24. 13:30
 1/7 A kérdező kommentje:
szerintem a számtani közép nem ez, de egy okosabb véleményt szívesen meghallgatok.
2014. ápr. 24. 13:30
 2/7 anonim ***** válasza:
szia, nem szoktam linkeket megnyitni, szóval most sem teszek kivételt. viszont a wikipédiára úgy általában (pláne érettségi szinten) nyugodtan támaszkodhatsz. ha az ottani szöveg egyezik azzal amit itt olvastál, akkor minden rendben.
2014. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szia! köszönöm a választ! bemásolom:


Medián: ha az adatokat növekvően sorba rendezzük, akkor a középső adat az adathalmaz mediánja. Ha nincs középső adat (páros darabérték esetén), akkor a két középső érték átlaga (számtani közepe) a medián.

2014. ápr. 24. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Wiki is kb ua mondja:

[link]

2014. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
elolvastam, de a számtani közép, nem az, hogy összeadom a számokat és elosztom azzal a számmal, ahány számot összeadtam? igazából az a zárójeles megjegyzés zavart meg.
2014. ápr. 24. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:

"elolvastam, de a számtani közép, nem az, hogy összeadom a számokat és elosztom azzal a számmal, ahány számot összeadtam?"

De igen, de itt nem az ÖSSZES szám számtani közepéről van szó, hanem csak a két középsőéről - ha vannak ilyenek.

(Páros db-szám)

2014. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ááá, de hülye vagyok:D szégyellem magam. köszi, hogy felvilágosítottál!:)
2014. ápr. 28. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!