Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozta az ősrobbanást?

Mi okozta az ősrobbanást?

Figyelt kérdés
Milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban?

2014. ápr. 29. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ebben a hónapban már harmadszor van ez a kérdés?

Mi lenne, ha visszanéznéd?

Nyilván neked is kiírt párat, mikor feltetted.

2014. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem ősrobbanás, hanem Teremtés volt.
2014. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Akkor mi okozta a teremtőt?
2014. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Kint hagyták a gázpalackot a napon...
2014. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#1, én a mai álláspontra vagyok kíváncsi, ezért a régebbi kérdések/válaszok nem kielégítőek.
2014. ápr. 29. 21:50
 6/21 Joci_27 ***** válasza:
22%
Az ősrobbanást/teremtést a legelfogadottabb nézet szerint a teremtőtől elhangzott "legyen világosság" kezdetű kis monológ indította el, és mivel eddig senki nem tudott elfogadhatóbb magyarázatot adni, így az emberek egy része ezt hiszi, egy másik része megpróbálja ezt megcáfolni, de a legnagyobb részük magasról sz@rik az egészre.
2014. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én arra a részre vagyok kíváncsi, amelyik "megpróbálta megcáfolni".
2014. ápr. 29. 22:08
 8/21 Joci_27 ***** válasza:
45%
Ja, és nagyon érdekes, hogy a legtöbb ember fejében fel sem merül a gondolat, hogy az ősrobbanás és a teremtés egy és ugyanazon dolog két különböző szemszögből való megközelítése. A vallás és a tudomány sosem fog megbékélni egymással (habár már a tudomány is egyfajta vallás - elítéli az eretnek gondolatokat), de nem hiszem el, hogy egy igazi tudós képes anélkül teljes valójában tekinteni a természetre és az egész világegyetemre úgy, hogy elhiszi, hogy az egész magától, véletlenül jött létre. Akik pedig a vallásban keresik a választ szintén túlságosan ragaszkodnak a tanaikhoz, félnek, hogy a pokolra jutnak, gondolkodni mernek, de ugyan mi másért kaptak volna agyat a teremtőtől, ha nem azért, hogy használják? A hit nem zárja ki a gondolkodást, és a gondolkodás nem zárja ki a hitet. Én ebben hiszek (és persze a Teremtőben).
2014. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

"nem hiszem el, hogy egy igazi tudós képes anélkül teljes valójában tekinteni a természetre és az egész világegyetemre úgy, hogy elhiszi, hogy az egész magától, véletlenül jött létre."

Pedig pontosan így van.

Az, hogy te másképp képzeled, a te korlátod.


Amúgy a Bibliában egyetlen szó nincs arról, hogy az isten robbanással teremtett!

2014. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Joci_27 ***** válasza:
60%
Végül is mindkét nézet képviselői megtalálják azokat az elméleteket, vagy tanításokat, amik által igazolni vélik az álláspontjukat, szóval ebben a kérdésben szerintem sosem lesz egyetértés.
2014. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!