Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e összefüggés a Föld...

Van-e összefüggés a Föld lakosságának száma és a darwinizmus elméletek között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a természetes kiválasztódásra, és arra, hogy van-e valamilyen genetikailag beépített születésszabályozás az emberiség fejlődésében? Pl. a melegek-leszbikusok arányára a társadalom egészéhez viszonyítva, hiszen bizonyított tény, hogy a leszbikusok, melegek, transzszexuálisok, transzvesztiták, stb. nem betegek, hanem genetikailag olyanok, amilyenek, tehát teljesen normális ugyanolyan emberek, mint a magukat heteróknak vallók.
2009. dec. 25. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs, ugyanis a nagy arányú népesség növekedés pont annak a következménye, hogy a civilizáció segítségével egy csomó szelektáló tényezőt kiiktattunk(rengeteg betegségban ma már gyakorlatilag nem lehet meghalni, az emberek nagyrészének mindig van mit enni stb.). Jelentek meg persze új szelektáló tényezők( új betegségek), ám ezek nem olyan szintűek, mint a régiek. Ha ugyanolyan erős szelekció működne mint régen, (csak más formában) akkor ma is mindössze néhánymillió ember élne a Földön.
2009. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ideális körülmények között minden faj exponenciálisan növeli a számát. Ebből következik, hogy születéssabályzás nincs és nem is lehet "beépítve".

Fontos, hogy nem tény és nem is igazán bizonyított, hogy ezt genetikai hiba okozza, illetve csak néhány konkrét esetben jelenthető ki. Kiemelném a hiba szót is, tehát ez biológiai szempontból ez nem a normális állapot, hiszen megakadályozza, hogy az egyének a génjeiket továbbadják.

2009. dec. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
10:51: Köszi a választ. szerintem az okfejtésed teljesen logikus. Nekem személy szerint van egy olyan elméletem, hogy a logikátlan okfejtés is logikus Tehát: Te helyesen logikusan levezetted a folyamatokat, ellenben szerintem az olyan evolúcióba nem illő dolgok, mint a betegségek gyógyítása, stb. szintén kódolva lehetnak a fejlődésünkben.
2009. dec. 26. 07:00
 4/14 A kérdező kommentje:

12:06: A válaszodat hasznosnak itéltem, mert értékelem a gondolkodásmenetedet.

Szeretném megjegyezni, hogy, Darwin elmélete szerint, a természetben előforduló, általad "hibáknak" nevezett mutációk viszik előre a fejlődést.

2009. dec. 26. 07:02
 5/14 A kérdező kommentje:

Általános komment:

Darwin elmélete szerint a a természetben előfordulő apró mutációk (nevezzük génhibáknak, habár az első alkalommal nem az, csak több megismétlődés után válik azzá)jelentik a fejlődés mozgatórugóját.

Tovább folytatva a gondolatmenetet:

a saját nemükhöz vonzódó, saját testükben más nemnek érző emberek (nyomatékosan aláhuzom: NEM BETEGEK!) szintén a fejlődésünk kódolt részét képezik? Elképzelhető, hogy létezik egy globális génkód az emberiség fejlődésére? Hiszen az utóbbi időben nem növekedett olyan mértékben az Föld emberiségének a mennyisége, mint régebben.

2009. dec. 26. 07:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Ennél én neked sokkal egyszerűbb magyarázatot adok és semmi köze a genetikához:


A mai "modern" társadalom alapja a kereszténység és a Biblia tanításai. De ne a kereszténységre koncentráljunk, hanem annak alapjára (ugye az ó-szövegsét a keresztényeké és a zsidóké, a Korán, ami gyk. a biblia iszlám megfelelője pedig az iszlám világé)

Tehát közös az alap Európában, Eurázsiában, Északafrikában és az ex gyarmatokon (amerika, délamerika, ausztália, stb)

Namost ezek a tanítások elítélték a homosexualitást. Gondoljunk csak a „Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az.” Mózes könyvére.


De a lényeg, hogy mielőtt jött a hatalmasnagy szabadságtudat a 60-as években a homokat nem igazán tolerálták. Mondjuk úgy, hogy roszabb korszakokban simán halálra kövezték, máglyán égették vagy kreatív kivégzési módokat alkalmaztak rajtuk. Ahogy egy-két arab országban mind a mai napig KIVÉGZIK a buzákat.


Ebből adódóoan egy társadalmi gát képződött ami meggátolta a kényszert a homosexualitásra, mivel egyszerűen inkább éltek az emberek, minthogy buzuljanak.


Ergo most NEM azért van több homokos, mint pl. 100 vagy 400 éve, mert többen vagyunk vagy mert önszabályozná magát az evolúció, hanem azért, mert mostmár SZABAD többé-kevésbé, és nem kell titkolni.

2009. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Darwin elmélete szerint a a természetben előfordulő apró mutációk (nevezzük génhibáknak, habár az első alkalommal nem az, csak több megismétlődés után válik azzá)jelentik a fejlődés mozgatórugóját. "


Igaz, DE ez nem vonatkozik az olyan hibákra, amik megakadályozzák, hogy az egyed utódot nemzen. Nyilván az ilyen hiba saját terjedését akadályozza meg avagy gyakorlatban ezt úgy mondjuk, hogy az előnyös mutációk elterjednek, a károsak nem, kivétel pár spec esetet, pl ha kapcsolt tulajdonságról beszélünk.

2009. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
10:31 Köszi a választ! Tehát szerinted százalékarányban ma is ugyanannyi a saját neméhez vonzódó ember, mint 2000 évvel vagy többel ezelőtt? Vagyis, ezek szerint, az emberiség génmutációja nem befolyásolja az emberiség egyedeinek számát a Földön? Vajon miért küzdenek a biblia és egyes emberek alapösztönből a saját nemükhöz vonzódó emberek ellen? Van egy érdekes tanulmány, idézni nem tudom, nem emlékszem, hogy hol olvastam, minél magasabb az ember iskolázottsága, annál inkább elfogadja az ilyen "nem megszokott" dolgokat, minél kisebb az iskolázottsága, annál barbárabban vélekedik a homokosokról és leszbikusokról, transzokról, stb. Szerinted valóban van összefüggés az iskolázottság az ilyen hozzáállás között?
2009. dec. 27. 07:44
 9/14 A kérdező kommentje:
12:52 Konkrétan milyen kapcsolt tulajdonságokra gondoltál?
2009. dec. 27. 07:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Én egy egyetemi előadáson halottam a kapcsolt tulajdonságokról. Az előadó pont a homoszexualitásra utalt. Állitólag a homoszexuális hajlamot okozó gén kihatással van jó pár kreativ tulajdonságra. Ergó a művészek jó része hajlamos a homoszexualitásra.
2010. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!