Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ennyire szkeptikusak az...

Miért ennyire szkeptikusak az emberek az idegen lényekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Értem én hogy sok a kamuhír így meg úgy, nem láttak még megfelelő példát, sok összeesküvés elmélet stb..De miért lenne lehetetlen?Gondoljunk bele hogy hiába a mi naprendszerünkben más bolygón nincs intelligens éleforma.De a miénken kívül több milliárd csillag van(ami ugyebár 1-1 naprendszer központja), és ezeken belül akár több százmilliárd bolygó.És ez csak a mi galaxisunkban a Tejútrendszerben van.A miénken kívül van még több százezer galaxis, amikbe kb. ugyanannyi vagy még több naprendszer van mint a miénkbe.

Tehát az egész világűrben ha kimondhatatlan számú bolygó létezik, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy van más bolygón is intelligens életforma.Ki tudja lehet 3 galaxissal arrébb van egy olyan nép ami már az időutazást is feltalálta, egy másik galaxisban meg egy másik nép aki még mondjuk az őskorban jár.Attól hogy a mi naprendszerünket ismerjük, meg a szomszédosokat is láttuk távolról még nem zárhatjuk ki azt hogy máshol is lehetne élet, hiszen több milliárdot nem láttunk még..


Véleményeket szeretnék kérni erről ,hogy mennyire tartjátok ezt hihetőnek/lehetségesnek, illetve miért mindenki ilyen hitetlen más létforma létezésében?Minden válasz jöhet, de a vicces kedvű emberek kíméljék meg a billentyűzetüket :)



2014. ápr. 30. 18:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
44%

Azt bizonyára tudod, hogy volt program, talán ma is létezik, ilyen volt a Seti, amely a földönkívüli élet keresésével foglalkozott, de nem talált semmi értékelhetőt.

Cirka kétszázmilliárd galaxis létezik pedig, de ha találtak volna is, a fény is évmilliók, évmilliárdok alatt ér el hozzánk, ezért az a létforma akkor már valószínűleg nem is létezne, amikor mi meglátnánk és ez még a mi galaxisunkban is fennáll, de természetesen ez már sokkal közelebbi, de mégis elérhetetlen a távolság.

Egyenlőre lehetetlennek tűnik a kapcsolatfelvétel, ha foglalkozol csillagászattal és megismered a léptéket, magad is szkeptikus leszel, de a jövőben fennáll a lehetősége, hogy többet tudunk majd ezen a téren, de manapság távol állunk tőle.

Így hát jobban teszed, ha a valóságra koncentrálsz, persze nem mondom, Asimov, Lem, C. Clarke, Bradbury és, hogy magyart is mondjak, Zsoldos Péter írásai engem is szórakoztatnak. Végigizgultam az Alien filmeket, a Star Wars történeteket, de inkább amatőr csillagász lettem egy időben.

Roppant érdekes a csillagászat története, fejlődése is és gyakorlatilag minden vonatkozása, amit a figyelmedbe ajánlok.

2014. máj. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!