Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amatőr csillagászként Szegeden...

Amatőr csillagászként Szegeden önkéntes munkalehetőség, illetve mi a feltétele, hogy MCSE tagja lehessek? N21

Figyelt kérdés
Rajongok a csillagászatért,10 éves korom óta foglalkozom vele,rengeteg könyvet olvastam,műsort néztem, van itthon egy közepes méretű távcsövem is.Az egyetemen is vettem fel csillagászat kurzusokat.Sajnos nem vagyok szakos,de kiskorom óta ez a hobbim,nincs rá mód,hogy foglalkozhassak kicsit vele? Amerikában pl hangfelvételeket adnak önkénteseknek,hogy keressenek a hűha jelhez hasonlót,stb.Nem tudnék én is bekapcsolódni valahogy? Mi a feltétele,hogy a csillagászati egyesület tagja lehessek?

2014. máj. 8. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A Magyar Csillagászati Egyesületi tagságnak nincs feltétele rád nézve. Ha érdekel a csillagászat és szeretnél vele jobban foglalkozni, akkor csatlakozz a szegedi kirendeltségünkhöz. A rendes tagság ára 7300 Ft, de amennyiben nappali tagozatos diák vagy 26 éven alul (van más feltétele is, de az rád nem vonatkozik jelen szituációban), akkor tudsz diáktagságot is vásárolni, ami a fele a rendes tagságnak, tehát 3650 Ft.


www.mcse.hu


Itt olvasgass, minden le van írva. Az egyesület szekció az adott helyeken közismeret terjesztést végeznek, tehát vannak távcsöves bemutatók, amin saját eszközzel be lehet szállni, de ha nincs távcsöved is találnak neked valami elfoglaltságot. Amennyiben a jelentkezés mellett döntesz, akkor az oldalon leírtak szerint a legegyszerűbb utalással eljuttatni az összeget az egyesület számlájára és utána az adott szekció vezetőjének írsz, legyen az akár egy email cím vagy levelező lista, elmondod, hogy jelentkezés és szeretnél hozzájuk csatlakozni, utána már sínen leszel.

2014. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hű,nagyon köszönöm:) Igen,minden képpen szeretném ezt a hobbit fojtatni,mert kikapcsol és örömet szerez nekem.
2014. máj. 8. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném még ki, hogy a tagsággal járni fog számodra az évkönyv és a Meteor havilap visszamenőleg is az évre. A tagság persze egy évre vonatkozik.
2014. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy manapság mi a helyzet, de régebben voltak amatőröknek is programok.

Világméretű kampányba is becsatlakozhatsz, ilyen a kettőscsillag megfigyelés, természetesen itt komolyan és rendszeresen kell mindent dokumentálni, megfelelően kell tájékozódnod és tisztában kell lenned a fényességméréssel és persze angolul is kommunikálnod kell, ha külföldi programot választasz, amihez az MCSE tagság szintén ajánlólevél lehet.

Lényegében azért adnak ki ilyen feladatokat, mert rengeteg van belőle és viszonylag huzamosabb időn keresztül kell a megfigyeléseket végezni, de persze nem egyedül leszel egy objektumra ráeresztve, mert a téves adatközlés elkerülése végett kontrollra is szükség van, de mégis szép és hasznos munka ez, feltéve, hogy manapság is folynak ehhez hasonlók, én egy ideje már nem foglalkozom vele, bár néha nagyon hiányzik.

2014. máj. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyenben is benne lennék a jövőben szívesen:) Az elméleti dolgokat tanultam,gyakorlatom még nincs, de annyira szívesen csinálnám,ha valaki mondjuk az MCSE ben egy kicsit segít és megmutatja.Számomra ez egy csodálatos dolog,nem számítana,hogy önkéntes munka,de semmi nem okozna nagyobb örömet,minthogy hozzátehetnék énis ehez a csodás tudományhoz:)
2014. máj. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!