Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy 2700 W-os 220-as...

Van egy 2700 W-os 220-as centrifugál szivattyút meghajtó villanymotorom. Adattábláján semmi. Fordulatszámát hogy tudnám megmérni/meghatározni/megsaccolni egyszerűen, műszer nélkül?

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt erre a célra egy csiga-csigakerék rendszerem.

Egy csődarabbal összekapcsoltam, a tengelyeken három, három csavarral rögzítettem, a menetek a cső falába voltak fúrva és a csigakerék elfordulását már meg lehetett számolni, aztán az áttétel arányában visszaszoroztam.

2014. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel üresjárati fordulatszáma 1470/perc ennyi szokott lenni a tekercselésük miatt) aztán terhelésfüggő, 1450-1370 környéke. Műszer nélkül ennyi.
2014. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-Ha van MiniDV kamerád, akkor (PAL szabvány) az 24 képkocka/másodperc alapon rögzít, és minden képkocka külön kép. Felveszed, ahogy forgat egy korongot, és akkor látod, mennyit forog 1/24-ed másodperc alatt.


-forgatsz vele egy "pöcköt", ami fordulatoként hangot ad, mondjuk nekiütődik valaminek. A hangot rögzíted, és az ingyenes audiacity szerkesztőprogramban látod, mennyi idő telik el két hangadás között, ebből is számolható a fordulatszám.

2014. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!