Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fény kb 8 perc alatt jut...

Ha a fény kb 8 perc alatt jut el a Naptól a földig, akkor a Nap két egymástól legtávolabbi pontjainak útját kb mennyi idő alatt tenné meg?

Figyelt kérdés

Remélem érthetően fogalmaztam. Ilyenbe ne menjünk bele, hogy belemegy a Napba (nem is mehetne be gondolom), csak mégis milyen nagyságú kb a Nap ha a fény sebességével mérjük.


A válaszokat előre is köszönöm szépen! Ja és a ez kérdés csakis a kíváncsiság és a fantáziám szüleménye :D


2014. máj. 14. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagyis mekkora az átmérője?
2014. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdésed nem egyértelmű,de próbálok válaszolni.

A Nap a galaxison belül keringve 60-65 Millió esztendő alatt kerüli meg a belső fekete lyuk adta pályát.

Mivel a teljes átmérőt kb 100ezer fényév alatt járja át a fény,a Nap átellenes oldalán(+33Milló éves keringési ciklus) én olyan 35-40Ezer évnek tartom (sac/kb) fénysebességgel való átjárásnak.

2014. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahogy az első válaszoló is írt,a igen az átmérőjére voltam kíváncsi.

Fantasztikus képességemnek köszönhetően, a google-ben megtaláltam (elsőnek dobta ki, igen, inkább kiírtam ide, hát az ember már csak lusta :D).


Nap átmérője: 1,392·10^6 km

Fény sebessége: 300000 km/s


Akkor úgy kb 4,64 sec alatt teszi meg a fény a Nap átmérőjének útját. Jól gondolom?

2014. máj. 14. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól.
2014. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Idézek a wikipédiából:


"A nagy energiájú fotonok (gamma- és röntgensugárzás) számára hosszú időt vesz igénybe ez az út; a mag anyaga elnyeli és – alacsonyabb energiával – újra kisugározza őket. A fotonok utazási idejére vonatkozóan a számítások igen eltérő eredményeket adnak; 17 ezer – 50 millió év között. Miután sikerül a magból kijutniuk és a konvekciós rétegen is áthaladtak, a fotonok látható fény formájában távoznak; minden egyes gamma részecske több millió látható fény fotonra bomlik a Napból történő kilépése előtt."

2014. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod. Az előbb írtam.
2014. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A kérdező által felvázolt megközelítő értékekkel ahogy Ő is írta "kb" annyi. De azért azok az értékek nem annyira szép kerek számok.


Csak a számítását néztem, az értékek után nem volt kedvem most keresgélni és pusztán a memóriámból dolgoztam, ami nem megbízható.

2014. máj. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egy üres gömbként kezeljük a Napot, akkor valóban, kb. 4 és fél másodperc mire végigvágtázik rajta a fény. Ha a valós Napot vesszük alapul, akkor a fentebbi értékeket (fotonok átjutása a Nap anyagán) meg kell szorozni kettővel, mert azok eredetileg a középpontból indulnak el.
2014. máj. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg úgy gondoltam, hogy nem a komplett Napon mennyi idő alatt megy át, hanem egy napnyi átmérő alatt mennyi időbe telik. Ezzel csak annyira voltak kíváncsi, hogy a Nap mennyivel kisebb, mint a Nap-Föld távolság. Hát jó sokkal :)
2014. máj. 15. 16:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is olyan nagyon sokkal :) Csaknem az egy százalékát teszi ki.
2014. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!