Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legbonyolultabb geometria...

Prym kérdése:

Mi a legbonyolultabb geometriai test?

Figyelt kérdés
nem kell annyira bonyolultnak lennie (én először a paralelpipedonra gondoltam :D ) csak annyira hogy ne legyen olyan, amit mindenki ismer :) remélem azért érthető a fogalmazásom

#test #geometria #paralelpipedon
2014. máj. 18. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Krumpli.
2014. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legbonyolultabb test a briliáns csiszolású gyémánt. Nem tudom a geometriai nevét, de szerintem tudod, mire gondolok.

UI.: #1 válaszán 10 percig röhögtem :D

2014. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, hasonlóan a számokhoz, nincs olyan, hogy "legbonyolultabb", mert mint ahogy egy számhoz is mindig hozzá lehet adni plusz egyet, úgy egy testhez is hozzá lehet adni mindig egy új élt vagy oldalt.


De pl. ha belegondolsz szerintem a Föld elég bonyolult.

2014. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: xD

2: igen tudom mire gondolsz, köszi :)

2014. máj. 18. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy geometriai nem kell neki egyenes oldalak által határoltnak lennie, ezek nem is olyan bonyolultak. Az első és utolsó fogalmazták meg a problémát a legjobban. A krumpli valóban elég bonyolult geometriai forma, akárcsak a Föld, ezek mind jó példák, de mint már írták mindig lehet bővíteni. Amorf dolgokra kell ilyenkor gondolni, esetleg fraktálokra.
2014. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a nő.
2014. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
geometriai ,nem biológiai!!
2014. máj. 18. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól lesz valami iszonyú bonyolult, ha nincs semmilyen szimmetria benne, és igen sok, különböző, ugyancsak szimmetria nélküli dolog alkotja.
2014. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Trigondodekaéder.
2015. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!