Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom kiszámítani,...

Hogyan tudom kiszámítani, hogy milyen gyorsan közeleg a vihar, és hogy kb mikor ér az adott ponthoz?

Figyelt kérdés
észleltem a villámlást, stopperolom az időt a villámlás pillanatától a dörgésig, majd kiszámolom a távolságot (ugye ~330ms szorozva pl 5-tel, az annyi mint kb 1700, 1800, azaz durván két kilóméterre van a vihar) ez a rész oké, hanem van e valami képlet rá, amivel ki tudom számolni, hogy milyen gyorsan közeleg a vihar, és mennyi idő van még elér bennünket... Vagy feszt számolgatnom kell a villanás utáni eltelt időt a dörrenésig, meg szorozgatni, és az így kapott eredmények közötti különbség alapján kell megítélni a közeledés gyorsaságát?

2014. máj. 19. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy máshogy számolnád ki a villám sebességét, ha nem két különböző mérés közt eltelt idő és távolság alapján?
2014. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A villámlásból számolás csak jó esetben közelítő pontosságú, mert a viharban a villámok helye között is elég nagy szórás van. De pl a szélerősségből és a szélirányból már lehetne számolgatni..
2014. máj. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!